CORSA 1.7 DTi Motor ısınınca Yığılma ve Beyaz Duman ( Acil Yardım )

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.
Daha önce yanlışlıkla alınan kırsal mazot yüzünden aracın teklemeye başladığı hakkında konu açmıştım.

Şimdi araç serviste Yakıt deposu ve boruları temizlendi.
Ama şöyle bi sorun var.

Araç ilk çalışmada normal çalışıyor.
Motor ısınınca Araç teklliyor 2000 Devri geçmiyor
ve Beyaz duman Atıyor....

Bu konuda Acil yardım ve fikirlerinize ihtiyacımız var.

bunu servis mi yapti yani opel?????
iyi gecmis olsun...evvela...
devir ayarini bozmuslar..yüksek devire onun icin cikmiyor dumani bundan atabilir...
enjektörler akitiyor olabilir, veya yalnis monta edilmis olabilir.....filtreler tikanmis olabilir..
tekrar gecmis olsun

1.7 nin kompedanı mehmet gazihandır ona bir danış istersen megachips veya dizelim com

beyaz dumanı araç ya tam yada az bişi dahi olsa conta yaktığı zamanlar atabilir yada egsoz manifoldunda delik vs. varsa su geldiği zaman oralara egsozdan beyaz duman olarak çıkabilir enjektörlerde sorun olsa bolca siyah duman atar yada hava filtresi tıkalı olsa siyah duman atar ... beyaz dumanı ya contada yada yakıttaki fazla sudan dolayı atabilir . Araştırmak lazım aracı cihaza bağlattınızmı bağlayınca bi sorun gözüküyormu?

araç teklediği vakit cihaza bağlatın hangi silindirde yanma yapmama hatası alıyorsunuz kontrol ettirin.Ancak şuda olabilir belki susturucu delik vs. felansa ve su biriktiyse de beyaz duman atabilir ancak motorun teklemesine sebeb verecek parçalardan biri enjektör diğeri ise pompa dır belki motor ısınınca yakıt yetiştiremeyebilir tabi bu bi tahmin kesin konuşmak için bosch car servise yada opel servisine gitmek gerek kesin teşhis için. saygılar.

Hay Ben bu 1.7 nin :D :D.motora Müdahale Yaptılarmı ??? Kırsal Motorinden Birşey olmaz.Zaten motorun üretildigi tarihte euro dizel yoktu.Aynı Benim arabadaki Problem.sogukken motor boguk çalışıyor.ısındıgı zamanda boşta gazı kokleyince egsoz patlıyor.tekleme yapıyor.aynı şekilde beyaza Dönük Duman atıyor.ilk Kim Hallederse Yazsın Buraya çözümünü. ;)

Son düzenleme:
DISELCILERIN DIKKATINE......?!
Beyaza dönük,gri,siyah duman cikarsa diesellerde...

bu durumda Sunlara bakmak lazim....
egr regel filitresi olabilir,yakitfilitresi pislenmis olabilir,enjektörler akitabilir,hatta basinc az olabilir, yakitbasinc sensörü ayari bozuk olabilir,yüksek devir yalnis ayarlanmis,hava filitresi kirlenmis olabilir.....
saygilarimla
selim

Tansu ustacım bu sensör bozuksa arıza ışıgı yakarmı Yakmazmı ? Birde Bu Sensör motorda Ne Gibi Müdahalelerde bulunur.Sıcaklığa Göre motora giren mazot,hava karışımına etkide bulunuyormu ?

Evet Alper abi bu müşir tamamen bozulunca yada kafasına göre bozuk olduğundan genelde araç soğukken yada sıcakken hiç çalışmaz yada ne sıcak ne soğuk çalışmaz. Dediğin gibi suyun sıcaklığına göre püskürtme avansını pompa ona göre ayarlıyor arada beyin var tabiki yakıt hava karışımını ayarlıyor dediğin gibi.

Geri