Corsa B siyah zemin far yapma

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün biraz uğraşarak Corsa GSI ye siyah zemin far yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım benden başkalarına da güzel görünür.

Öncelikle far sökülüp eve götürülür, o pis ve artık görmek istemediğiniz haline uzun uzun bakılır..

cengoo242.jpg

Farın içine kaynar su dökülerek, far kaynar suyun içine konarak camı tutan macun gevşetilir ve cam ayırılır.

cengoo243.jpg

cengoo244.jpg

Boyanacak kısım çıkarılıp zımparalanır ve boyanıp kurumaya bırakılır.

cengoo245.jpg

cengoo246.jpg

cengoo248.jpg

Boya kuruduktan sonra far toplanır. Macunu sökmeye bir daha macunlamaya gerek yok, farı yeniden ısıttınmı macun yumuşuyor ve far yerine oturuyor.
cengoo249.jpg

Tedaviden önce - Tedaviden sonra

kili.jpg

cengoo253.jpg

cengoo251.jpg

Ben hızımı alamadım bir de far lambalarını beyaz yaptım görüntü tam oldu.

cengoo258.jpg

cengoo261.jpg

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş . inş su alma benzeri sorun yaşamazsın.Bakalım eve gidince bende denicem

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş . inş su alma benzeri sorun yaşamazsın.Bakalım eve gidince bende denicem

işlem bitince test ettim, su aldırmaya çalıştım. almadı. Umarım zamanla bi bozulma oluıp da su almaz.

m.ali_26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş elinize emeğinize sağlik. Yalniz şunu merak ettim... Görüşte yani aydinlatmada sikinti oldumu... Görüntü olsun diye yapmişiniz ama görüş görüntünüz kisitlanmiş olmadimi...

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş elinize emeğinize sağlik. Yalniz şunu merak ettim... Görüşte yani aydinlatmada sikinti oldumu... Görüntü olsun diye yapmişiniz ama görüş görüntünüz kisitlanmiş olmadimi...

Farın orijinal lambalarıyla kullanırken bir fark yoktu. beyaz lamba takınca sanki biraz kötüledi gibi. Gözüm alışamadı henüz.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracı biliyorum eskişehirden bu yaz çok iş çıkıcak polislere gibi gözüküyo :)

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke camların düz olsaydı o zaman daha belirgin olurdu. ama istersen yapan yerler var

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş elinize sağlık. bende yapmak istiyorum ama içine ederim die bulaşmak istemiyorum.