Corsa C 1.2 Twinport mu ? Renault fairway 1.6 Mı :?

8v alt devirlerde daha atik oluyor

evet Oyleydi Zaten. Ama Arkadaşların dediği gibi Üst Devirlere gelince Corsa Arkada kaldı fairway :)

fairway 1.6 8v 96 model bir aracın motor teknolojisi ile 1.2 twinport motor teknolojisi arasında dağlar kadar fark var hala fairway diyorsunuz fairway hiç bir türlü geçemez.

işte bu :fairwayi olan arkadaşa da onu diyorum teknoloji farkı var ama anlamıyor Benim araba 1.6 diyor bşka bişi demiyodu :gördük 1.6 yı :D

yorumları baştan sona kadar hayretle okudum valla o modeldeki boş fairway o teknoloji ve corsa aklım almadı birtürlü geçer diyenlerin söylediğini :D sonunda corsanın aldığını duyunca rahatladım :D geçmiş olsaydı çok şaşırırdım açıkçası...

Eski aracım fairway idi.1.2 corsa da kullandım ve diyorum ki Corsanın hiç şansı yok.Siz fairwayı geçmişsiniz ama o aracın durumu da önemli.Mesela benim fairway komple motor yapılmadan önce başka, yapıldıktan sonra bambaşka bir araba oldu.Ayrıca karbüratörlü araçlarda lpgyi verimli kullanmak için karbüratörün hava emişi kısıtlanır, bu da aracın benzinde verimsiz olmasına neden olur.Pilotaj etkenide var.Ben eminim ki ciğerli bir fairway 1.2 corsayı duman eder...

Son düzenleme:
valla bn okadarını araştımadım biz 3 den geri saydık 200 m kapştık :D 1.2 de olsa teknoloji farkı var :D

Uzun süreli Opel ürünlerini de kullandım, Renault ürünlerini de kullandım. LPG li aracım hiç olmadı, ama bakımlı bir 1,6 Renault 1.2 Corsa'yı geçer. Keşke kapışan araçların model ve km leri de aynı olabilseydi. Biraz gerçekci olursak kalite olarak Opel Almanya'da neyse, Renault'da Fransa'da odur.

Dediğim gibi olmuş :D üst devirlere geldikçe arkada kalmış fairway.

Bu arada abilerimizin de dediği gibi ciğerli bir fairway fark atmadanda olsa geçerdi.

Geri