Corsa C - cdti easytronic - İlk vites geçişi

frost@

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Birkaç ay önce arabamı çalıştırıp geri vitese taktığımda çok sarsıntılı bir şekilde vitese geçti ve çok rahatsız edici bir ses çıkardı. Vitesi boşa alıp tekrar geri vitese taktım yine aynı sarsıntı ve ses geldi. Vitesi ileri aldığımda da geri vitesde olduğu kadar olmasa da anormal bir şekilde vitese geçti bende kontağı kapatım ustamı aradım. Ertesi gün getirmemi ve gelene kadar arabamı çok zorlamamamı söyledi. Ertesi gün arabayı çalıştırıp vitesi geri aldığımda yine aynı şeki yaşadım. Çok dikkatli bir şekilde sanayiye gittim. 1. ve geri vites haricinde vites geçişlerinde en ufak bir sorun yaşanmadı. Usta arabayı stop edip çalıştırıp geriye aldığında veya A ya aldığında herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Robotun takılmış olabilceğini söyleyerek binmeme devam etmemi sorun sıklaşırsa getirmemi söyledi. Aylar sonra dün yine aynı sorunu yaşadım. Sadece ilk çalışıştan sonra geri veya ileri viteste yani ilk vites geçiinde ciddi sarsıntı ve gıcık bir ses çıkarıyor. araç 122.000 km de ve dizel. Aracı aldığımda 100.000 km de idi daha önce baskı balata değiştimi bilmiyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir daha önce bu sorunu yaşayan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.