corsa c draglara hazırlamak

Motora yapılan işlemlerden sonra Dyno ya çıkarttınız mı aracı ?

dyno için gittim izmire ancak dyno nun olduğu lift doluydu çıkamadık ,
pro serviste doğan ustayla görüştüm ,
ustayla beraber bi tur attık , araca güç gelmiş ancak yüksek devirlerde gösterebildiğini söyledi , yazılım olmadığından da 6.500 te kestiği için araç tam randımanlı yürümüyo , yani yürümeye başladığı anda kesiciye giriyo
ustadan aldığım bilgilere göre ustanında kendi ağzıyla ifade ettiği şekli şu bu araca ufak tefek bi kaç ayar ve uygulamayla en az orjinal bi 106 gti kadar yürüyeceğimi dile getirdi :) bunu duyduğuma çok sevindim doğrusu

aracım kaza nedeniyle motor indirmişti ve bu süreçte ani gelişerek oluştu motor modifiyesi ve işin ehli tam anlamıyla bu konuda uzman ellerden çıkmadı açıkcası
bu durumun bende farkındaydım ama ...

ustadan öğrendiğim kadarıyla daha yapılması gerekenler var
ayarlı kasnak yapılıp senteye ayar verilecek
gaz kelebeği , telli ye çewrilecek
egzantriklerin zamanlaması ayarlanıcak
seramik debriyaj , baskı balata kuvvetlendirilcek
şanzıman ayarlanıcak
ve en son olarak yazılım uygulanıcak !
elimde stok halinin kadran videosu , şimdiki halinin videosu var , dyno verileri , yazılım öncesi , sonrası tüm verileri elimde olucak hepsini vakit buldukça sizlerle paylaşıcam arkadaşlar ..

timing i makina ile konuşan biri yaparsa zaten noktayı koyar...bilmem başka opellerin ayna mahrutileti uyuyormu birbirine...uyuyorsa tamam :)
sen bayağı taktın kafaya moruk yürütecen bunu...gerçek niyetli olduğun yeni belli oluyor...gazı tele çevireceksen yapabiliyorsan boğazı büyüt(uyarsa) muadil enjektörleri araştır...tabi yazılımsız çok bir fark olcağını sanmam...pompa yla oyna yüksek basınç hesabı...hani derler ya hırsız kafaya soymayo birkere koyduysa...sen yürütmeyi koydun heralde :)

Merakla bekliyorum bende videoları ve diğer işlemlerden sonraki sonuçları 106 gti ile yürümek gerçekten çok keyifli olur yaza kadar biraz birikim yapıp bende motor olayına girmeyi düşünüyorum ama olmuyor elime biraz para geçse setti janttı fln onlara döküyorum :) ama gti ile yürüme fikri gerçekten iştahımı kabarttı :)

timing i makina ile konuşan biri yaparsa zaten noktayı koyar...bilmem başka opellerin ayna mahrutileti uyuyormu birbirine...uyuyorsa tamam :)
sen bayağı taktın kafaya moruk yürütecen bunu...gerçek niyetli olduğun yeni belli oluyor...gazı tele çevireceksen yapabiliyorsan boğazı büyüt(uyarsa) muadil enjektörleri araştır...tabi yazılımsız çok bir fark olcağını sanmam...pompa yla oyna yüksek basınç hesabı...hani derler ya hırsız kafaya soymayo birkere koyduysa...sen yürütmeyi koydun heralde :)

1.7 corsa da yüklemek için ideal aslında sadece yazılımla bile çok güzel sonuçlar alınabiliyor :)

aynen ;)

varsa başka taktik alalım lütfen çünkü en az 1 hafta ayrı kalcam gene aracımdan , yok şu eksik kaldı yok şunu yapmadık demeyelim :)

kardeşim ben memleketimde değilim şimdi :)
yoksa bunu bir süreliğine binmeye almıştım birşeyler yapabilirdim ama burada değil...
yürütmek biraz masraf ama kolay yolları var...tuscon turbosu kes biç oturt güzel yazılım 130 hp civarı sorunsuz yürütürsün..nozzle ları değiştirebilirsin yüksek basınça araba kaldırır...isuzu makinanın nereden baksan 1.5 bar sorunsuz bastırırsın makina banamısın demez 0rjinali basıyor 0.70 civarı :) makina büyük ama avuç kadar türbüni var...biz şu anlık low & slow :)

yüksek sürat koştururum dersen abi ram air misali birşeyin faydası olur...bir kazan veya filtreden rüzgar destekli bi cold air intake misali birşeyi kes biç tasarlayabilirsin..hava debisi çok farkeder..

Merakla bekliyorum bende videoları ve diğer işlemlerden sonraki sonuçları 106 gti ile yürümek gerçekten çok keyifli olur yaza kadar biraz birikim yapıp bende motor olayına girmeyi düşünüyorum ama olmuyor elime biraz para geçse setti janttı fln onlara döküyorum :) ama gti ile yürüme fikri gerçekten iştahımı kabarttı :)

arabada artık teyp açmıyorum ;)

ben bu konuyu sorduğumda 10k yüklesen yürümez o araba demişlerdi
ama o kadar abartılcak rakamlar değil kardeşim

Geri