Corsa C Led Çalışması

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sonunda bitti. Kadran, Torpido, Kalorifer bölmesi, Bilgi ekranı, Far açma anahtarı hepsinin led dönüşümü tamamlanmıştır.
kalorifer bölmesinin içinde iki sarı 12 v ampül var bunları led ile değiştiğimizde ışık yetersiz kalıyor bu yüzden resimde de görüldüğü üzere içine şerit led döşedim. Sıcak hava kısmı için de 3 lü smd led paralel bağlantısı yapıp zemine yapıştırdım.

led bağlantıları için direnç hesaplarını aşağıdaki siteden hallettim.
http://320volt.com/led-calistirmak-icin-seri-direnc-hesaplari/

far açma anahtarı için de aynı şey geçerli. mantar ledler 120 derecelik bir açıyla ışık yaydığı için ne kadar geride tutsam da ışık dağıtıcı şeffaf plastikten verim alamadım ışık yayılmadı yani ben de onun üzerine şerit led döşedim far ayar ile gösterge ışıkları ayar düğmesi için de araya resimde görüldüğü gibi mantar led sıkıştırdım sağlam da oldu.

gelelim bilgi ekranına. (galiba şerit led hastalığı başladı ben de :) doğan-şahinciler gibi aracın dışına da yerleştirmesem iyidir :) ) ona da şerit ledi döşedim ve sonuç mükemmel.

Kadran

arkadaşlar bulunduğum yerde 3G (Gar - Gış- Gıyamet ) :) yine bastırdı o yüzdeen montajı tamamlayamadım ve resim çekemedim. ama evde 12 v adaptörle her sonucu aldığımdan sonuçlar mükemmel oldu en kısa zamanda araç üzerinde resimleri çekip ekleyeceğim.

ve resimler geldi...

son olarak video

http://youtu.be/meBdXMeDU20

Bana yardım eden Sertancay, suluboya44, memoli007 nickli arkadaşlara,abilerime çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Güzel olmuş ellerine sağlık. Bir de montajtan sonra ışıklı halini koyarsan tam süper olur ;)

Sonucu merakla bekliyoruz. =)

resimler eklenmiştir.

ahan da 3g resmen araba gömülmüştü 1 günde önden çekemedim kar yaklaşık 1 mt. önden hiç gözükmüyordu.

Son düzenleme:
Hemşo çok güzel olmuş ellerine sağlık güle güle kullan

torpido içi lamba 10 numara olmuş... :)

eyv. sağolasın.

Geri