corsa C LPG

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bn corsa C 1.2 Twinport Sahibiyim arabaya Lpg Taktırsam .. getirileri ve götürüleri nelerdir. ayrıca çekişte bir düşüş yaşanırmı :? Kararsızım Yardımcı olursanız sevinirim .:confused:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berke bey hoşgeldiniz aracınıza lpg taktırmayı düşünüyorsanız kesinlikle calmy nikli mehmet abimize danışın derim daha önceden lpg sistemleri üzerine çalışmış bir kişidir sizi bu konuda bilgilendirebilir

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
(Aslında ben buraya mesaj yazmıştım ama nasıl oldu ise başka bir konuya gitmiş, buraya taşıyorum)

O araca kaliteli bir kit takmak lazım. Her kit ile iyi çalışmaz. Bu durumda 1600-1800 TL gözden çıkaracaksınız. Sonrasında sızdırmazlık muayene vs masrafları ile 2000 TL yi bulacak. Bugünkü zamlı otogaz fiyatları, ısınma sürecindeki benzin ile birlikte kilometredeki tasarrufunuz 8 kuruş gibi olur. Sistem sorun çıkarmaz ise 25.000 km de amorti eder. Tercih edeceğiniz kit kesinlikle 4 ayrı enjektörlü olsun ve emme manifoldunda benzin enjektörlerine çok yakın yerden kısa hortumlarla monte ettirin. Hacim küçük olduğundan silindirlerin yakıtı tam alabilmesi çok önem kazanıyor.

Buna göre hesaplayın.
Dizel aracım haricinde bende de 2008 modeli var aynı aracın. Çok kullanmadığım için LPG sektöründen gelmeme rağmen taktırmadım. Senede 25000 km yapmıyorsanız tavsiye etmem.
Ama yaptırmaya karar verirseniz bilin ki bu araçla uyumlu çalışacak çok az kit var. Baştan garanti isteyin ve ilk 1000 km içinde geri dönüp ayara 1'den fazla kez baktırmak zorunda kalırsanız düzelecek diye beklemeyin ve hemen söktürüp paranızı geri alın...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm bilgileriniz için teşekkrler Taktırmaktan vazgeçtim zaten basmassan yakmıo :D Benzine devam :Dhttp://www.opelim.net/forums/picture.php?albumid=635&pictureid=3942

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
picture.php

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
zaten basmassan yakmıo :D Benzine devam :Dhttp://www.opelim.net/forums/picture.php?albumid=635&pictureid=3942

:good:

Ben de bunu diyecektim. Zaten 100-110 giderseniz 250-270 yakıyor. LPG taktırınca nasılsa gaz daha ucuz diye basacaksınız yine bu fiyatlara gelecek :)