corsa cdti turboya kadar gaz yemiyor yardım

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamın bakımını full yaptırdım filtreleri orjinal kullandım mazot pompası terletiyordu bakım yapıldı,rail basınç valfi orjinaliyle değişti,carbon clean yapıldı enjektörler çıkartılıp test edildi neredeyse herşey sıfırlandı ama arabada bir tutukluk var gideremedim bana bir fikir verirseniz sevinirim.mazotuda shel veya bp den alıyorum euro dizel.arabanın gideri süper ama 2200 devire kadar çok zor durumda bırakıyor beni ve bazen yapıyor.

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hiçbirinizin başına gelmedimi nedendir sizce

oguzetuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akışmetre arızasıdır muhtemelen. filtreden motora giden boru üzerindeki parça. temizletebilirsin ya da 350TL civarında değiştirebilirsin. değiştirmeni tavsiye ederim temizletince arada tekrar edebiliyor sorun.

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam hava filtresinin çıkışından boruya giren fişli parçayı diyorsan söktüm ve pırıl pırıl çıktı zaten pres baskı içini açma şansım yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
serviste yenisini taktır .düzelirse satın alırsın ben öyle yapmıştım

oguzetuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içini göremezsin ve bilemezsin.
makineye bağladığında da arıza göstermiyorsa akışmetredendir.

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akışmetreyi temizletmen çözüm olailir, olmazsa değiştir yada enjektör değerlerine baktır. yakıtıda devamlı shellden almanı öneririrm.

ring26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sonunda çözdüm fikirlerini yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim haklı çıktılar.hava akış sensörünü söktüm hava geçiş yollarını daha önce görmemiştim.dikkatlice inceledim ve iç kısımda şaç plakalar gördüm ve kurum kaplıydı.yağsız kontak temizliyici aldım ve birde yağlıboya resim fırçası.videoda görmüştüm ve tazzikli şelide heryerine sıktım resmen çamur aktı.fırçaladım ve tekrar sıktım.sonuç mükemmel arkadaşlar inanın baş kaldırıyor araba.soğumuştum çok fena bu kadar basit olduğunu bilseydim diğer yerlere masraf etmezdim.benden bir tavsiye 6 ayda bir temizleyin o sensörü ve kutusunu.farka inanamıycaksınız ben inanamadım.araba rahat nefes aldı.bu arada spreyi sıkarkan korkmayın pres baskı olduğu için içine kaçma riski yok nazikçede fırçalarsanız sıfır gibi oluyor.ama sensörü kutusundan çıkartıp temizleyin yoksa hiçbir işe yaramaz.