Corsa D-1.3 CDTI / titreyerek çalışma ve stop

neleus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar... Aracı çalıştırdım, şiddetli şekide titreyerek yüksek rölantide çalıştı, titreyerek balıkçı teknesi gibi ses çıkararak çalışmaya devam etti. Ardından stop edip tekrar çalıştırdığımda marşı almadı. Alır gibi yapıp stop etti. Öyle bıraktım. Sizce ne olabilir?

doncengo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ara sıra rolantideki temizleme işlemi dışında olan bişey mi? Rolanti 1.5 lere çıktı mı o an?

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neleus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır değilmiş. Motor bloğundaki lokma civata kırılıp yerinden çıkmış. Gözlerimle görmesem inanmayacaktım. Usta da çok şaşırdı. Seyir halindeyken olsa kaputu delip fırlarmış. Bir önceki bakımda çok kontrolsüz biçimde aşırı sıkma yapıldığı için olduğunu tahmin ediyoruz.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır değilmiş. Motor bloğundaki lokma civata kırılıp yerinden çıkmış. Gözlerimle görmesem inanmayacaktım. Usta da çok şaşırdı. Seyir halindeyken olsa kaputu delip fırlarmış. Bir önceki bakımda çok kontrolsüz biçimde aşırı sıkma yapıldığı için olduğunu tahmin ediyoruz.

Motor bloğunda ne gibi bir işlem yapıldı ?

Özel serviste mi yaptırdınız bakımı?

Bu tip kritik civatalar tork anahtarı ile sıkılır sanırım o bakım için götürdüğünüz ustanın bundan pek haberi yoktu. Aynı usta polen filtrenizi değiştirdiyse muhtemelen kapağını da kırmıştır :(

neleus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin tuhafı da bu. enjektörleri tutan cıvata bu. muhtemelen garantiden servis bakımı yaptırırken yapılan bir işlem. 10bin km civarında arıza ışığı yandığı için servise götürdüğümde egr valfini değiştirdiklerini bildirmişlerdi. muhtemelen arızayı ararken gevşetip sıktılar.