***corsa d club ***

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;
Foruma ve aranıza yeni katıdım herkese selamlar :)
Lokasyonum Bursa'da ne yazık ki gönül isterdi ki sizlerin buluşmalarda katılayım :)
Benim ufak bir sorum olucak İlker Bey özellikle size ve 1.2 benzinli Corsa D kullanıcı arkadaşlara :)
Araç yakıt tüketim değeri şehir içi nasıl arkadaşlar ben 15000 km dir 10 lt altına inemedim şehir içi Şehir dışı tüketim ise beklenmedik kadar iyi 5.5 lt civarı 120 km sabit ile.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)
Not: Araçta Simota açık hava filitresi mevcut ama yakıtı arttırmadı hatta biraz düşürdü diyebilrim.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;
Foruma ve aranıza yeni katıdım herkese selamlar :)
Lokasyonum Bursa'da ne yazık ki gönül isterdi ki sizlerin buluşmalarda katılayım :)
Benim ufak bir sorum olucak İlker Bey özellikle size ve 1.2 benzinli Corsa D kullanıcı arkadaşlara :)
Araç yakıt tüketim değeri şehir içi nasıl arkadaşlar ben 15000 km dir 10 lt altına inemedim şehir içi Şehir dışı tüketim ise beklenmedik kadar iyi 5.5 lt civarı 120 km sabit ile.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)
Not: Araçta Simota açık hava filitresi mevcut ama yakıtı arttırmadı hatta biraz düşürdü diyebilrim.
Abi ben sana direk rakamlarımı vereyim bu arada 10 LİTRE Nasıl olur çok yakıyor vallaha... Ben şehiriçinde 6,2 ortalama şehirler arasında ise 5 - 5,2 ortalamam var.... şehir içinde malum istanbul trafiği zaten basamıyoruz :) basarsam 7 ye kadar çıkıyor... şehirlerarasında ,se totalde ortalama hızım 110 diyebiliriz.

Son uzun yol deneyimim...

Arkadaşlar merhaba;
Dün akşam itibari ile 9 günlük tatilimi bitirdim ve İstanbul'a geri döndüm...
Bu süre zarfında aracımla 2000 km yol yaptım... Yolculuğumda ilk istikamet BURDUR üzerinden Antalya KAŞ tı....
B yolculuğumda genelde 80 - 110 km aralığında gerçekleştirdim ve benzin ibresi ışık yanana kadar 810KM yol yaptım... :) Buradaki ortalamam gerçekten istediğim ve beklediğim değerlerdi. BU süreçteki yakıt ortalamam 4,938 Litre 0,242 Kuruştu... Yolculuğun ilk 350 km si 80 olarak geri kalan kısmını 110 ortalama ile tamamladım. yaklaşık 70 km sı KAŞ içerisinde yapıldı.
İkinci güzergahım KAŞ merkezden aydın izmir üzerinden Altınoluk idi... Yine bu yolculuğumda yaklaşık 33 Litre kadar benzin harcadım. AYDIN - İZMİR otobanında min 140 max 170 olacak şekilde yol aldım. Bu yolculuğumda hızım son 60 km hariç 100 ün altına inmedi.5,3 Litre 0,263 Kuruş ile yolculuğumu tamamladım.
Üçüncü güzergahım ALTINOLUK - İstanbul arasında idi. Topçular iskelesini kullnarak geçiş sağladım. Bursa Otobanı 140 ortalama ile gerçekleştirdim. Genel ortalamam 90-110 civarında idi hız olarak. Bu yolculuğumda da 22,5 litre civarında yakıt tüketimi gerçekleştirdim. ortalama 5,000 Litre ortalama ve 0,240 Kuruş tüketim değerlerinen eriştim.Burada ortalamayı yükselten neden Topçular iskelesinde sıra bekleyip çok fazla dur kalk yapmam ve sonrasında gece olmasına rağmen malum e-5 trafiği :)
Bu yolculuğumun yaklaşık 1000 km sinde klima 2. kademe açıktı. bahaj yüklü ve 2 kişiydik.

Uzun yolda herhangi bir sıkıntı yada problem yaşatmadı. sağolsun devirli kullandığım içinde herhangi bir rampa yada sollamada beni zorda bırakmadı. Keçi gibi heryere girdi ve çıktı. bu nedenle artık benim gözümdeki lakabı dağ keçisi... Ve kapılara logoda yaptırcam :) Hız sabitleyici bu yolculuğumda çok ararım diye düşünmüştüm ancak sağ bacaktan yana sol bacak ciddi anlamda ağrı yaptı Kaş'a giderken nedenini anlayamadım. Bence aracımın en büyük eksikliği kol dayamaydı :)

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet uzun yolda ki performası gayet olumlu Altınoluk bursa 235km yaklasık 13lt civarı harcarken ama şehir içi nedense sanki depo da delik varmış gibi 10 litre bir tuketimi soz konusu her 100km'de.
Shift ozellğini kullanarakta düşürümedim normal devir (2000 -3000 ) arası kullanarakta çözemedim bu tuketimi anlamadım gitti.
Servise sorduğumda ise motorun daha henüz kurum tutmadığını soylediler motor 15.000'de, bana pek inandırıcı gelmedi. Acaba kısa mesafeler kat ettiğim için mi bu kadar fazla yakıyor diye düşünmeye başladım İş yerine uzaklık 10 km günde 20km toplam ev iş bu kısa mesafeden mi kaynaklanıyor nedir bir çözüm bulamadım ben buna :)

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda herhangi bir sıkıntı yada problem yaşatmadı. sağolsun devirli kullandığım içinde herhangi bir rampa yada sollamada beni zorda bırakmadı. Keçi gibi heryere girdi ve çıktı. bu nedenle artık benim gözümdeki lakabı dağ keçisi... Ve kapılara logoda yaptırcam :) Hız sabitleyici bu yolculuğumda çok ararım diye düşünmüştüm ancak sağ bacaktan yana sol bacak ciddi anlamda ağrı yaptı Kaş'a giderken nedenini anlayamadım. Bence aracımın en büyük eksikliği kol dayamaydı :)

Evet kol dayamayı kesinlikle tavsiye ederim uzun yolculuklarda gayet kullanışlı oluyor, Kaliteli birsey taktırırsanız maliyeti maksimum 120 TL kadar :)
Tabii daha ucuzada var ama bana pek sağlam gözükmediler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 1.3 cdti 75 hp corsa Enjoy Active almayı düşünüyorum dün izmir mercanlar da arabayı detaylı bir şekilde inceledim sınıfındaki en dolu ve en şekilli model bence corsa kullanıcı arkadaşlar dan fikirlerini almak isterim...

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

tavsiye ederim biz alırken opsiyonda almıştık sunroof ve esp paketli bizimki alırken uzun vadeli olarak düşünün bizim o zaman kapalı garaj var diye siyah almıştım şimdi açıkta kalıyor yazın yanıyor 53 derece saydı termometre:)yol tutuş olarakta şu ana kadar (kapalı havaalanında 90la giderken el frenine asıldım spin attı ama 4 lastikte yerden kasilmedi) sıkıntı yaşatmadı amorsitörleri baya ser bozuk yolllarda sıkıntı çıkarıyor yani amortisörlerden ses yapıyor en beğenmediğim yanı sağı solu ve arka çaprazlar gözükmüyor:)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet uzun yolda ki performası gayet olumlu Altınoluk bursa 235km yaklasık 13lt civarı harcarken ama şehir içi nedense sanki depo da delik varmış gibi 10 litre bir tuketimi soz konusu her 100km'de.
Shift ozellğini kullanarakta düşürümedim normal devir (2000 -3000 ) arası kullanarakta çözemedim bu tuketimi anlamadım gitti.
Servise sorduğumda ise motorun daha henüz kurum tutmadığını soylediler motor 15.000'de, bana pek inandırıcı gelmedi. Acaba kısa mesafeler kat ettiğim için mi bu kadar fazla yakıyor diye düşünmeye başladım İş yerine uzaklık 10 km günde 20km toplam ev iş bu kısa mesafeden mi kaynaklanıyor nedir bir çözüm bulamadım ben buna :)
valla abi ben kısa mesafede kullansam bilmem ne yapsamda aldığımdan beri 10 litre görmedim ki benim aracım şuan 8400 km de... kol dayamayı öyle alıcam 120 yl ye beğendiğim var bir tane onu takıcam büyük ihtimal

HeroKing

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi ben kısa mesafede kullansam bilmem ne yapsamda aldığımdan beri 10 litre görmedim ki benim aracım şuan 8400 km de... kol dayamayı öyle alıcam 120 yl ye beğendiğim var bir tane onu takıcam büyük ihtimal

İşin garip tarafı benim gibi bir çok kişi de de aynı sorun var acaba neden kaynaklanıyor :( Bir bilsem bir bilsem her hafta 15 lt sadece iş-ev arası tüketmek çok canımı sıkıyor :(

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla alakasız olucak ama araba temizken bi foto paylaşayım dedim

rn2q1.jpg

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin garip tarafı benim gibi bir çok kişi de de aynı sorun var acaba neden kaynaklanıyor :( Bir bilsem bir bilsem her hafta 15 lt sadece iş-ev arası tüketmek çok canımı sıkıyor :(

Çok kısa msefaden olabilir... yakın mesfa dur kalk elbette yakıt tüketimini arttıracaktır ama 10 litre çook gerçekten ben ilk aldığımda bile o kadar yakıt görmedim.. sen o zaman şehiriçinde 450-500 km civarında yapıyorsun...

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kısa msefaden olabilir... yakın mesfa dur kalk elbette yakıt tüketimini arttıracaktır ama 10 litre çook gerçekten ben ilk aldığımda bile o kadar yakıt görmedim.. sen o zaman şehiriçinde 450-500 km civarında yapıyorsun...

kardes benim arabada yol bilgisayarı yok oyuzden kuruş hesabı yapıyorum genelde ama bir depoyla bende taş catlasın 600 km gidebiliyom eminim buarada surekli aynı guzergah üzerinde kullanıyorum uzun yola gidip hic test yapmadım