corsa d fren balatarı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oguzbaris
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
aynen benim fren balatalarıda bitik yani öyle bir ses çıkıyorki frene basmaya utanıyorum. :)

Fren balatası 60-80 arası bir fiyattı + 20lira da işçilik tutar.
Aracım kaportadan çıkınca taktırmayı düşünüyorum.

cok erken bitmiş
:eek::eek::eek: erkenmi bitmiş ön fren balatalarının ömrü 10 ila 20 bin km arası ancak bu ikinci değişimden sonraki km sanıyorum gene iyi gitmiş fren kullanmakla alakalı tüm durum ... arka balatalar diskli ve abs var ise araçta tek seferde 30 bin km rahat gidiyor önler ise abs varsa tekrar araçta 20 bin rahat gidiyor...

bu arada aklınızda olsun corsalarda 2 tip balata varmış küçük büyük diiye serviste 230 lira civarı takılıyor boşuna servise gitmeyin derim

özel serviste 55 liraya taktırdım 10 da taktırma toplam 65 TL.hiç ses de yapmıyor memnunum 1000 km yaptım bile.zaten ustaya sorun çıkarırsa getiririm kafanda paralarım dedim,iki sene garantisi varmış.yetkili servisten 250 liraya çıkılır en az.bu arada balatalar 30000de değişti max 5000 km daha yapar dedi usta.sonuçta güvenliği ilgilendiriyor değişeli 10000 km olsa bile eskidiyse değişmeli.

degiştir bencede bende 30000 kmde degiştirdim usta bunlar daha yarımdan biraz az 10000km daha yaparsın dedi ama degiştirdim fren önemli

Corsa D lerde fren balata fiyatlari yaklasik su sekilde;
yetkili serviste: 250-300 TL arasi
ozel serviste :160-250 TL arasi

arkadaşlar benimki 20 binde bitti. özel servis100 liraya ön balataları getirtti. daha ilk günden koku yapmaya başladı. yaklaşık 1000 km sonra çıktığım uzun yolda balatalardan yine kokular gelmeye başladı. ve bir süre sonra sadece arka frenler tutmaya başladı.araçtan inip baktığımda ön jant adete yanıyordu. kesinlikle orjinal balata derim.

corsa 2008 cdti

Geri