Corsa D işin içinden çıkamadım

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar parke tas larda ayda hafif bozdu yollarda aracın önünden likirti şeklinde ses geliyor tamirci ön amortisorlerin değişmesi gerektiğini servis 4ununde değişmesi gerektiğini söyledi sizlere bir kaç sorum olacak rotlarda sorun yokmuş

1-Aracin illaki orjinal gm marka mi amortisor taktirmaliyim 4u gm 1300 tl monroe 700 tl fark edermi monreo taktirsam yada monreo taktirsam sonra pişman olurmuyum

2- önler monreo arkalar degismese yani gm olarak kalsa aracın sürüşünü etkiler mi misal virajlarda savrulma gibi

3-servis aracı lifte kaldırdı arka amortisörleri lastik tarafından gösterdi sol arka lastik çamurluk boşluğunda 20 cm boru gibi bir şey görünüyor o yüzden arka amortisörler gitmiş dedi sizce o parça nedir gercekten amortisor bozuk mudur

4-monreo marka gm markaya göre daha yumuşak amortisörler yol konforunu arttırımı hiçbir şey değişmez mi

5-sizce bu işi servistemi yaptırmak mantıklı sanayide bildiğin tamirciye mi değiştirirken hata yapma ihtimali yüksek bir parcamidir

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör değişimi basit iş. Sanayide değiştirin. Monreo ya da sachs marka amortisör de güzel.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sanayide iyi bir Opel ustasına gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.. Monreo amortisörler fazlaca kullanılan bir markadır.. Markaların farklı olması sertlik bakımından fazla bir fark yok ise sorun olacağını pek sanmam ancak fark fazla ise 4'ünü birden değiştirmenizi öneririm..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayide iyi bir Opel ustasına gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.. Monreo amortisörler fazlaca kullanılan bir markadır.. Markaların farklı olması sertlik bakımından fazla bir fark yok ise sorun olacağını pek sanmam ancak fark fazla ise 4'ünü birden değiştirmenizi öneririm..

Aynen acaba onleri sadece değiştirsem misal hizli giderken virajlarda savrulma yaparmi korkusu var

peki sizce ses rotlardan degil dediler amortisorleri degistirirsek kesilir dediler dogrumudur baska sea gelebilecek yer varmi acaba

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Amortisör konusunda bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda çok şükür denk gelmedim bu yüzden bir tecrübem yok ama ustanıza güvenmediyseniz bir başka iyi bir Opel ustasına gösterirseniz ve o da amortisör derse o zaman içiniz rahat olarak değiştirebileceğinizi düşünüyorum...

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisör konusunda bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda çok şükür denk gelmedim bu yüzden bir tecrübem yok ama ustanıza güvenmediyseniz bir başka iyi bir Opel ustasına gösterirseniz ve o da amortisör derse o zaman içiniz rahat olarak değiştirebileceğinizi düşünüyorum...

Yadimci olduğunuz için teşekkür ederim

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önemli değil, aklınıza takılan bir şey daha olursa yardımcı olmaya çalışırım..

Fuatkaracan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önemli değil, aklınıza takılan bir şey daha olursa yardımcı olmaya çalışırım..

Belki bir kac arkadas degistirmis olup yorumlarını yazabilir normalde monreo taktirmayi dusunuyorum fiyati uygun diye fakat sorun yasarsam keske gm taktirsaydim demek de istemiyorum açıkçası

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Likirti genelde z rotlarından gelir ama.farklı tarif ediyor da olabilirsiniz.opelin amortisörleri kolay patlamıyor aslında ama kullanım önemli.farklı ustalardan yorum almak doğru olur

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi