Corsa D lpg

mrb arkadaşlar,
2009 1.2 Enjoy arabamda 100.000km dir.Landirenzo kullanıyorum.Garanti devam ederken enjektörler bozulmuştu değiştirdiler.Onun dışında hiç bi sorun yaşamadım.33lt ile ilk taktırdığımda 480km gitmişti.sonraları 390-420 km arasında gidip geliyor kullanıma göre.Geçen hafta HATAY'A gittim.Genelde torosları çıkarken 3. vitese düşerdi.Bu gigişimde kış lastiği olmasına rağmen hiç 3'e almadım aracı 33lt ile giderken 510km gelirken 530 gitti. ÇOK ilginç hızım 110km araçta 3 kişi var. orjinal lastiği 60 yanak kış lastiklerim 55 yanak. 5cm yanak bu kadar fark yaratırmı sizce?

Lastik şöyle bir fark yaratır hesaplamalar aracın viraj alışına göre hesaplanır yanak 5 indirilirse taban 10 arttırılır fakat bu aracın aldığı yoldan daha çoğunu yazmasına sebep olur. Yani aslında 530 değil 520 gittiğiniz anlamına geliyor. Birde havaların soğuk olması sebebiyle araç daha bol oksijen çekebildiği için daha iyi yanma sağlıyor ve benzinli motorun uzun yol sabit hızda gerçekten düşük yakıt tükettiğinide göz önüne alırsak çok normal diyebiliriz.

2004 model 1.2 corsa enjoy marka aracıma lpg taktırmak istiyorum sizce taktırmalımıyım ve hangi marka? teşekkür ederim..

markadan çok usta önemli benim heryerde ismini duyduğum yer ankarada brc baiyisi mocan mesala.. Sizde markadan çok izmirdeki lpg ustalarını araştırın bence..

Ek olarak atikeri önermem sorunsuz kullanandan çok sorun yaşayan gördüm ama derdim o değil ben ve bir çok arkadaşım araç araştırırken atiker ve zavoli lpgli araçlara hiç bakmıyorduk, ister istemez şöyle bir duygu oluşuyor böye bir kere takılacak bir üründe en ucuza kaçan biri arabasına nasıl baktı kim bilir..

Geri