Corsa D multimedya teyp sorunu ( mutlaka okuyup öyle karar verin)

eemreoruç

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar!
Öncelikle Kütahya merkezde ses sistemi ve multimedya işi yaptığımı bildirmek isterim.
Bütün corsa d sahiplerinin bildiği gibi bu araçlarda genel bir android multimedya sorunu var. Fakat sorun multimedya kaynaklı değil tam tersi corsa d modelinden kaynaklanan bir sorun. Araç can (canbus) beyni ne yaparsanız yapın multimedya canbus’ını unutuyor ve kutup başını söküp takılınca beyin sıfırmalası yapılıyor teyp tekrar aktif oluyor. Bazı araçlarda bu 6-12 ay aralığında iken bazı araçlarda nedenini anlamadığımız şekilde 3-10 gün aralıklarla tekrarlıyor. Her çözümü denemiş olmamıza rağmen (cihaz, yazılım, soket grubu, canbus değişimi gibi) biz bir sonuç alamadık maalesef harici voltajlar kullanarak en iyi ihtimalle direksiyon düğmeleri çalışmadan kullanılabiliyor. Arızanın zaman aralığı belirli olmadığı için 3-6 ay kullanılmış cihazı (satıcı, toptancı ve ithalatçı) geri alım yapmıyor. Ayrıca garantiye göndersenizde cihaz deneme tezgahında gayet stabil sorunsuz çalışıyor. Ve cihazda sorun bulunamadı sonucu ile ürün geri geliyor. Bu noktada ise satıcı yahut montajcı ile araç sahibi arasında çözümü olmayan bir gerginlik başlıyor araç sahibi ürünü kullanamadığı için (haklı olarak) satıcıya iade yapmak istiyor, satıcı ürün 3-6 ay kadar kullanıldığı için ( deformasyon ve çizikler) sebebiyle geri almak istemiyor. İki taraflı da mağduriyet söz konusu oluyor. Artık bizde bu durumu müşterilerimize belirterek bu işlemi yapıyoruz. Şunuda belirtmek isterim aynı cihaz astra h ve 2006+ üstü vectra c de sorunsuz çalışıyor.
Bütün corsa D sahibi arkadaşların bu durumun farkında olarak alışveriş yapmasını öneririm. Eğer farklı bir çözümü olan varsa yorum yapmasını rica ediyorum. Şayet biz bir çözüm bulursak konuyu tekrar güncelleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: BURGAZLI

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar!
Öncelikle Kütahya merkezde ses sistemi ve multimedya işi yaptığımı bildirmek isterim.
Bütün corsa d sahiplerinin bildiği gibi bu araçlarda genel bir android multimedya sorunu var. Fakat sorun multimedya kaynaklı değil tam tersi corsa d modelinden kaynaklanan bir sorun. Araç can (canbus) beyni ne yaparsanız yapın multimedya canbus’ını unutuyor ve kutup başını söküp takılınca beyin sıfırmalası yapılıyor teyp tekrar aktif oluyor. Bazı araçlarda bu 6-12 ay aralığında iken bazı araçlarda nedenini anlamadığımız şekilde 3-10 gün aralıklarla tekrarlıyor. Her çözümü denemiş olmamıza rağmen (cihaz, yazılım, soket grubu, canbus değişimi gibi) biz bir sonuç alamadık maalesef harici voltajlar kullanarak en iyi ihtimalle direksiyon düğmeleri çalışmadan kullanılabiliyor. Arızanın zaman aralığı belirli olmadığı için 3-6 ay kullanılmış cihazı (satıcı, toptancı ve ithalatçı) geri alım yapmıyor. Ayrıca garantiye göndersenizde cihaz deneme tezgahında gayet stabil sorunsuz çalışıyor. Ve cihazda sorun bulunamadı sonucu ile ürün geri geliyor. Bu noktada ise satıcı yahut montajcı ile araç sahibi arasında çözümü olmayan bir gerginlik başlıyor araç sahibi ürünü kullanamadığı için (haklı olarak) satıcıya iade yapmak istiyor, satıcı ürün 3-6 ay kadar kullanıldığı için ( deformasyon ve çizikler) sebebiyle geri almak istemiyor. İki taraflı da mağduriyet söz konusu oluyor. Artık bizde bu durumu müşterilerimize belirterek bu işlemi yapıyoruz. Şunuda belirtmek isterim aynı cihaz astra h ve 2006+ üstü vectra c de sorunsuz çalışıyor.
Bütün corsa D sahibi arkadaşların bu durumun farkında olarak alışveriş yapmasını öneririm. Eğer farklı bir çözümü olan varsa yorum yapmasını rica ediyorum. Şayet biz bir çözüm bulursak konuyu tekrar güncelleyeceğim
Ben arabama multimedia taktıktan sonra MDI ile bağlanıp DIS (bilgi ekranı menüsünden) değişken konfigürasyon programlamadan ehu'yu teyp yok olarak seçerek programladım bu şekilde Gid ekran ayarlarınıda teyb'e bağımlı kalmadan direksiyon tuşlarından ayarlayabiliyorsunuz yani mantıken sistemde orjinal teyp olan cd30 mp3 olmadığı halde CanH ve CanL hattı üzerinden araba her kontak açtığımızda teyple haberleşmeye çalışıyor belki sorun bundan kaynaklı olabilir bunun için Tid ekran takılı olsa dahi disten teyp yok seçerek programlanıp denenmesinde fayda var ben yaptığım uygulamada Carvocal multimedia kullandım tam 1 ay önce arabama taktım ve dediğiniz gibi Corsa D kasalarda sıkça rastlanan açılmama sorununu daha yaşamadım inşallah olmaz ama olursa bakıcaz aslında anlatmak istediğimi şu videodan izleyebilirsiniz Astra H ve Vectra C'lerde corsadaki gibi BCM (Bady Control Modüle) yok onlarda cim modül var illaki çalışma mantığıda farklıdır.