Corsa D orijinal hava filtresi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mechanic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen sanayiden hava filtresi alıp taktım 2 hafta oldu ve km de 500 krş yakar oldu. Yani bir depo benzin ile 500 km gidiyorum. Şimdi hava filtresini değiştirip o şekilde deniycem. Orijinal corsa d hava filtresi hangisidir? Bana resimli olarak veya link olarak yazarsaniz cok mmnn olurum.. opel gm de ufi marka var. Ufi orijinalmi?

Ben 2 ay kadar önce Opel Garaj' da bakım yaptırdım ve herşeyi orjinal kullandık. Hava filtresi kutusu üzerinde GM yazar ama Ufi' de iyi sanırım. Sonuçta GM biryere fason yaptırmıştır bunu.

Not: Bu arada orjinalin fiyatı 35 TL civarı.

Opel için orjinal Demek GM ( General Motors ) demek. Ama farda GM yazar valeo ya ürettirir, marş motorunda GM yazar valeo ya ürettirir, baskı da GM yazar luk a ürettirir gibi benim bildiğim

hava filtresi çok adi değilse veya hortum vs. çıkmamışsa yakıtta bir problem olmaz. ben dizel corsa d için değişik markalardan çok defa hava filtresi taktım hiç bir problem yaşamadım.
aklında bulunsun havalar iyice soğudu kısa mesafe kullanımlarda yakıt %20 gibi artar sebep bu olabilir.

usta takarken aracın başka yerini bozmasın örneğin benzinlde var mı bilmiyorum ama debimetre gibi

muhtemelen havalar iyice soğuduğu için yakıt artışı olmuştur. canınızı sıkmanıza gerek yok.

Filtreyi parçacıdan alıp kendim degiştirdim. Özellikle boruları falan kontrol ettim.. havaların soğumasını anlarım ama % 20 çok büyük fark değilmi? Sabahları 7 km işe gidiş, akşamları 7 km eve dönüş. Bu şekilde kullanıyorum..

Filtreyi parçacıdan alıp kendim degiştirdim. Özellikle boruları falan kontrol ettim.. havaların soğumasını anlarım ama % 20 çok büyük fark değilmi? Sabahları 7 km işe gidiş, akşamları 7 km eve dönüş. Bu şekilde kullanıyorum..

fark hava sıcaklığına, kullanım durumuna ve gittiğin mesafeye göre değişir.
yaz ile kış arasında fazla sıcaklık farkı olan yerlerde fark fazlaca artar.
kısa mesafe soğuk motorla kullandığın için araç zaten yolun çoğunu otomatik jiklede gider.

birde bu faktörlere kış lastiğini de kullanıyorsak onuda eklemek gerek

Geri