Corsa D soğutma suyu kapağı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mechanic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sabah aracın yağını suyunu kontrol edeyim dedim ,soğutma suyunun kapağını çıkardığımda resimdeki görüntüyle karşılaştım. Kapak çıktı ama kapağın içi yuvada kaldı!! Ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1387721969036.webp
    uploadfromtaptalk1387721969036.webp
    36.9 KB · Görüntüleme: 38
çıkar ve yeni kapa tak eskisini at,pahalı değil, öemli mi? evet basınıc içindeki venti sabit tutuyor şu an aklımda değil 1,2-1,5 bar arası tutması gerek,eğer tutmazsa motor hararet yapar,su kaçırır suyun kaynama noktası basınç düştüğünden düşer

Elinle denedin mi? içinden çıkmıyor mu?

Denedim ama çok sıkı olduğu için dönmedi. Yarın yenisini alır penseyle çevirmeye çalışırım..

çıkar ve yeni kapa tak eskisini at,pahalı değil, öemli mi? evet basınıc içindeki venti sabit tutuyor şu an aklımda değil 1,2-1,5 bar arası tutması gerek,eğer tutmazsa motor hararet yapar,su kaçırır suyun kaynama noktası basınç düştüğünden düşer

Zaten antifirizde biraz azalma mevcuttu. Dediğiniz gibi Yenisini takmak daha iyi.. 25 tl gibi bir fiyatı var

Şöyle bir şey deneye bilirsin birazcık kaynar su ile işe başlaya bilirsin en azından yumuşaması için belki de zorlamaya gerek kalmadan çıkacak.

Aman ha sonra sıcak su basınç ile fışkırır filan Mazallah sakatlık çıkar filan.

Geri