Corsa D Yakıt Tüketimim :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce bostancıdan tuzla tersaneler bölgesine gittim geldim. toplam 46 km tabi içerenköyden bostancıya ve bostancıdan eve gidişimde içinde. ve e5 boş değildi. özellikle pendik civarı aşırı yoğunluk vardı. Dönüştede pendik maltepe arası tamamen durmasada 20 40 km hız civarı geldim. ama gaz pedalına ne kadar az basarsanız o kadar az yakar olayı gerçekleşti :D corsa d gerçekten çok az yakıyor. daha öncede 1100 km yaptım geçen sene ramazan bayramında. ve 10 15 km dimdik rampa çıktım 5 kişi ve 1. 2.vitese atabildik arabayı. safranboluda şehir içindede kullandık. ona rağmen 4.5 yakmıştı kullanmayı bildikten sonra bu araba tam bir yakıt cimrisi. forumda görüyorum 7 lt yakanlar bile var. dayımda aynı yaktırıyor gerçi. 6 lt altına düşürmüyor. 3 bin civarı vites değiştirmesinden kaynaklı. gaz pedalına nazik davranın...:)
3.8 lt/100 km'de :)
mp296.jpg

Aracım 2010 corsa 1.3 ecoflex 75 hp. Şu an 52.000 km ye geldi.Özellikle yakıtından çok çok memnunum. Son 2 depoyuda 4.4 lt ortalama ile bitirdim. ort. hız 24 km /saat. Aynı ilde olduğumuz halde fazla yakanlarıda biliyorum. Kullanımdan, yük durumundan çok farkediyor. Şu ana kadar hep shell gtl yakıt kullandım. Her 10 bin km de Mobil 1 0w-40 yağla bakımını yaptırdım. Mazot filtresinide genellikle 20 binde bir değiştirdim. Onlarında yakıt tasarrufuna katkısı varmıdır bilmiyorum.

bizde çok memnunuz. fiyatı bakımından alabileceğimiz en iyi aracı aldık diyebilirim. yakıtı düzgün kullanımda acayip düşüyor ama basarsanız da yakıyor. sağından solundan ses gelmiyor yol tutuşu iyi güven veriyor b segmentinin en iyilerinden birisi kesinlikle...

Oldu olacak arabayı sırtına alıp taşısaydın :D Sen daha ne istiyorsun kardeş süper rakamlar bunlar , eski dizel 307 imde ben en düşük 100 KM de 3.5 lt görmüştüm oda tosbaha hızında gittiğim için :rakir: :D

2 gün önce bostancıdan tuzla tersaneler bölgesine gittim geldim. toplam 46 km tabi içerenköyden bostancıya ve bostancıdan eve gidişimde içinde. ve e5 boş değildi. özellikle pendik civarı aşırı yoğunluk vardı. Dönüştede pendik maltepe arası tamamen durmasada 20 40 km hız civarı geldim. ama gaz pedalına ne kadar az basarsanız o kadar az yakar olayı gerçekleşti :D corsa d gerçekten çok az yakıyor. daha öncede 1100 km yaptım geçen sene ramazan bayramında. ve 10 15 km dimdik rampa çıktım 5 kişi ve 1. 2.vitese atabildik arabayı. safranboluda şehir içindede kullandık. ona rağmen 4.5 yakmıştı kullanmayı bildikten sonra bu araba tam bir yakıt cimrisi. forumda görüyorum 7 lt yakanlar bile var. dayımda aynı yaktırıyor gerçi. 6 lt altına düşürmüyor. 3 bin civarı vites değiştirmesinden kaynaklı. gaz pedalına nazik davranın...:)
mp296.jpg

yuhhhh aşırı derecede çok az. Ya kardeşim bende de 2012 corsa enyoj 1,3 turbo dizel 100 km de 6,7 hala ya ve hiç değişmio öle kaldı ya sizin nie okadar az. Napmak lazım ?

valla ben kullanırsam çok sıkışık trafikte bile 5.1 falan oluyor. ama rahat bir yolda kullanırsam 4 falan çok rahat yakalıyorum. bir kere kalkarken gazı köklemiyoruz. hafif dokunuşlarla arabayı hızlandırın. vites değişimini 2 bin devir civarı yapın. 5.vites 90 100 km arası çok az yakıyor. hafif rampada bile cut off yapın. çok rahat bu rakamları görürsünüz...

mp296.jpg

Henüz ölçüm yapamadım ama kesinlikle katılıyorum. Araç kendini belli ediyor. Daha 5 günlük Corsa 1.2 Essentia sahibiyim :) Ancak şunu söyleyeyim ; ilk aldığımda depoyu fulleyip 107 km şehir içi yol yapmıştım ve yakıt ibresi neredeyse yerinden oynamadı, 1'in üzerindeydi. Sonra ölçüm için tekrar yakıt alayım dedim ama şanssızlık yaşadım benzin alırken tabanca atmadı ve litrelerce benzin yere döküldü. Ertesi gün o pompayı bakım için kapatmışlardı . Hiç böyle birşey yaşayan oldu mu aranızda bilmiyorum. Şans eseri arabanın yanındaydım aracın içinde olsam kimbilir ne zaman farkedilecekti :confused: Böyle bir şanssızlık yaşadım malesef. Şimdi tekrar km yi sıfırladım. 85 km oldu. Ölçüm sonucunu bende paylaşırım.

ben yaklaşık 4 tane yokuş inip çıkıyorum klima açık hızımsa 100den aşağı olmaz üçlü yol var çünkü en fazla şehir içi için 5.0 lt yakıyor şehirler arsı 3.2 hatta 3 litreye düşüyor pompa değerlerinde:D

Henüz ölçüm yapamadım ama kesinlikle katılıyorum. Araç kendini belli ediyor. Daha 5 günlük Corsa 1.2 Essentia sahibiyim :) Ancak şunu söyleyeyim ; ilk aldığımda depoyu fulleyip 107 km şehir içi yol yapmıştım ve yakıt ibresi neredeyse yerinden oynamadı, 1'in üzerindeydi. Sonra ölçüm için tekrar yakıt alayım dedim ama şanssızlık yaşadım benzin alırken tabanca atmadı ve litrelerce benzin yere döküldü. Ertesi gün o pompayı bakım için kapatmışlardı . Hiç böyle birşey yaşayan oldu mu aranızda bilmiyorum. Şans eseri arabanın yanındaydım aracın içinde olsam kimbilir ne zaman farkedilecekti :confused: Böyle bir şanssızlık yaşadım malesef. Şimdi tekrar km yi sıfırladım. 85 km oldu. Ölçüm sonucunu bende paylaşırım.
Depo full olduğunda ibre geç düşüyor son çeyreğe yakın yerde yakıt ibresi düşüşü hızlanır... ben yine net bir şekilde ölçtüm istanbul yoğun trafik kullanım aracı güzergah ümraniye - eyüp- beylikdüzü - ümraniye - eyüp - ümraniye tam 160 km yol yaptım 50 tl ye :)

50 TL ye 10.14 LT benzin aldım ibre sıfırlandı ( bu arada ışık yanıyordu)
2. ışık yanana kadar 160 km yol 6,4 lt civarına ve 0,31 kuruş civarında da tüketime denk geliyor gayet memnunum tüketimden...depoyu fulleyip şehir içinde ışık yananan kadar 650 km civarında yol yapıyor... şehir içi normal kullanım yapıyorum bu değerler için 2500 - 3000 devir vites değişimi abartı gaza yüklenmeme...1.2 benzinli motor gayet memnunum

100tl ile 420-440 km yapıyor. sürekli sehir içi ve trafikte. ankara trafiği tabi. ayağımı hız sabitleyici gibi kullanıyorum :)) gaz pedalına basar-basmaz sekilde tutuyorum sabit. sürekli 70 te ve 2000 devirde gidiyorum. arada bos bulursam nadirde olsa 90 na cıktığımda oluyor. cok nadir 70 i gecerim. dikkatli kullanırım aracı. eve gidiş güzargahında cok trafik ışığı var ve sürekli rampa tırmanıyorsun. ahım sahım rampalar değil ama tüketimi etkiler yinede. unutmadan onuda yazayım.

uzun yola cıkmadım daha ne kadar yakar bilmiyorum.

araç 1.3 cdti

Geri