Corsa D Yakıt Tüketimim :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bılmıyorum ama bence gayet guzel bir deger , bıcok araba bunu sehırlerarası yakalayamıyor ;)

1.2 nın bıde Enjoyu olsaymıs tadından yenmezmıste :)

Haklısınız, bence de güzel değerler. Bundan önce 2,5 sene kullandığım araç şehir içi 8 civarı yakıyordu. Şimdi bu değerler bana da oldukça düşük geldi haliyle.

Enjoy konusunda da ; olsaydı daha iyi olurdu tabi ama zaten 3-4 yıl sonra kısmetse aracımı tekrar değiştiririm. O zamana kadar da Essentia ile mutlu mesut yaşarız :)

Benim aracımda sabit hızda yakıt harcama değerleri oldukça iyi. Özelikle 70-80 km hız arasında cruise control ile çok ekonomik gidilebiliyor.

http://youtu.be/03YppB8ew-k

Linkten kontrol edebilirsiniz.

Bu arada Aracım 1.3 DTE

Haklısınız, bence de güzel değerler. Bundan önce 2,5 sene kullandığım araç şehir içi 8 civarı yakıyordu. Şimdi bu değerler bana da oldukça düşük geldi haliyle.

Enjoy konusunda da ; olsaydı daha iyi olurdu tabi ama zaten 3-4 yıl sonra kısmetse aracımı tekrar değiştiririm. O zamana kadar da Essentia ile mutlu mesut yaşarız :)

Bende aynı şekilde düşünüyorum. 3-4 yıl sonra değişim şart :)

2013 model corsa 1,4 otomatik benzinli. Şuan 100 km'de 13 litre yakıyor. Aracım 600 km'de şuan. Normal mi bilemiyorum ama en yakın zamanda 9 litreleri görmeyi diliyorum :)

2013 model corsa 1,4 otomatik benzinli. Şuan 100 km'de 13 litre yakıyor. Aracım 600 km'de şuan. Normal mi bilemiyorum ama en yakın zamanda 9 litreleri görmeyi diliyorum :)
Bana biraz fazla 900 km teyzemde var ki onun yol bilgisayarı ortalaması 9,5 o bile bana çok geldi..

Evet, bana da çok geldi. oturması için ne kadar zaman alacağını sordum servise de bugün ama net bi cevap da alamadım. Araştırdığım kadarı ile forumda da 5000km'den önce pek de düşmeyeceğini anlamadım. Beklemekten başka yolu yok sanırım =)
Sizin teyzenizin gördüğü rakamı görsem şükredeceğim cidden.

Evet, bana da çok geldi. oturması için ne kadar zaman alacağını sordum servise de bugün ama net bi cevap da alamadım. Araştırdığım kadarı ile forumda da 5000km'den önce pek de düşmeyeceğini anlamadım. Beklemekten başka yolu yok sanırım =)
Sizin teyzenizin gördüğü rakamı görsem şükredeceğim cidden.

vallaki o sadece 850 km dir araba kullanıyor :) yani yenide öğrendi daha ne gaz pedalına alışık ne ey haldur huldur giyor :)
5000 den sonra düşeceği kesin ama 13 litre gerçekten çok... yani düşeceği zaten 1 litre falan ben şuan manuel 1.2 ile std şehir içi 6,2 yakıyorum ilk aldığımda bastığım halde 8 litreyi geçemedim.

vallaki o sadece 850 km dir araba kullanıyor :) yani yenide öğrendi daha ne gaz pedalına alışık ne ey haldur huldur giyor :)
5000 den sonra düşeceği kesin ama 13 litre gerçekten çok... yani düşeceği zaten 1 litre falan ben şuan manuel 1.2 ile std şehir içi 6,2 yakıyorum ilk aldığımda bastığım halde 8 litreyi geçemedim.

Benim de ilk arabam ilk kullanisim. Hatalarım sebebi ile fazla tüketiyor olabilir. Ama gaza basamdigim kesin.
Sizinki ideal ama teyzenizin arabasi tam benimki ile kıyaslama yapılacak şekilde. 1 litre düşmesi çok az ama ya.umarin bende insansı rakamlar gorucem

Geri