::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On Milyonuncu Opel Corsa Eisenachta Üretildi (25 Ocak 2008)ecoFLEX: Düşük CO2 emisyonlu yıldönümü modeli.
Avrupa’da 550,000 adet yeni Corsa satıldı.

Alman Ekonomi Bakanı Michael Glos ve Alman Thuringia Eyaleti’nin Bakanı Dieter Althaus; aktris Esther Schweins, Eisenach’taki tesislerde on-milyonuncu Opel Corsa üretim bantlarında hazır hale geldiğinde Eisenach üretim merkezindeydiler. Bu özel yıldönümü modeli, Corsa ecoFLEX 1.3 CDTI’dır ve bu model özellikle düşük 119 gram CO2/km emisyon salınımı ile dikkkat çekmektedir.

Eisenach’taki Opel fabrikası, yüksek verimli üretim süreçleri ile, bu eyaletteki en önemli üretim tesislerinden biridir ve Thrungia’daki otomobil ve yan-sanayinin son derece etkileyici bir şekilde yeniden canlanıp güç kazanmasının ardında yatan itici güçtür.

Eisenach’taki fabrika, 1992 yılında üretime başladı. Yeni imalat tesisleri için yapılan 150 milyon-euro yatırımdan sonra, güncel Corsa modeli üzerinde çalışmalar Ağustos 2006’da başladı. Zaragoza’daki İspanyol fabrikasında üretilen modeller ile birlikte, şimdiye kadar yaklaşık 550,000 adet yeni Corsa satışı yapıldı. 2007’de, Almanya’da 79,000 adet yeni trafik kayıtları ile en başarılı süper-mini oldu. İlk olarak, Eylül 2007’de IAA’da otomobilseverlerin beğenisine sunulan Corsa ecoFLEX modeli, düşük yakıt tüketimi ve bunun sonucunda düşük CO2 emisyonları ile dikkat çekiyor.

Yüksek çözünürlüklü görsel için yukarıdaki resmin üzerine tıklayınız.

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali abi senin corsa dan memnunmusun yoksa çok memnunmusun? corsa c'mon'un sevdiğin ve sevmediğin özelliklerini biraz yazabilirmisin?

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özgür kullanma şekline göre degişir bundan önce 2004 vectra vardı. ondan sonra buna binmek cok abes geldi bunu ailece kullanıyoruz otomatik oluşundan birde 2000 den beri opele biniyorum opele alışdım :) imzadaki arabalar aldıklarım..şu an herşeyine alışdım memnunum bir vectranın verdigi konfor yok ama ya ne istedigine baglı sürat yok 1.4 oluşundan ama bana sorarsan yeterli bir araba 1.2 alma ama dizel 90 beygiri tavsiye ederim

güzel araba binilir temiz ikinci eller var. onlara bak sıfır almaya deymez ... ben bir ara satıyordum jeep hastalıgı var bende yine aklımda :) ama biraz duygusal :)

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim arabanın biraz eski olmasından dolayı bu yaz sonu değiştirmek istiyorum. c'mon 'un ön kısmı çok hoşuma gidiyor. ama arkasını beğenmedim. hız tutkunu değilim ama biraz daha güçlü bir otomobil istiyorum. o nedenle 1,6 astra istiyorum, vectra pahalı olur biraz. ama otomatik almayı düşündüğümden çok fazla yakar diye astradanda çekiniyorum.
sanırım yine tercihim corsadan yana olacak ama kasanın arkasını daha güzel yapabilirlerdi. aslında şuan kullandığım corsa b kasa ilk arabam çokda alıştım. nasıl kıyıp satacağım bilmiyorum.

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şu duygusal jeep konusu da ilgimi çekiyor. Toyota'nın Rav4 çok hoşuma gitti aslında. onun gibi opel de birşeyler yapsa.
birde honda ile toyotanın önderliğinde hibrit motor geliştirdiler. honda jazz 2008 de yeni kasasıyla çıkacak. opel de böyle bir motor çalışması var mı acaba?

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şu duygusal jeep konusu da ilgimi çekiyor. Toyota'nın Rav4 çok hoşuma gitti aslında. onun gibi opel de birşeyler yapsa.
birde honda ile toyotanın önderliğinde hibrit motor geliştirdiler. honda jazz 2008 de yeni kasasıyla çıkacak. opel de böyle bir motor çalışması var mı acaba?
arkadaşımda 2004 jazz var cok masraf cıkardı ama bu sanş işidir ben pek begenmedim o zaman c mon al birde body kit yaptınmı cok güzel oluyor o zaman :good:

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19685_5_buyuk.jpg