::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maxwell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
güzel araç maşallah sizden bişi rica edebilirmiyim ali bey cosmo aracınızın sürücü yolcu kısmında tavan lambasının birkaç fotosunu koymanız mümkünmü aynı aydınlatma lambasından bende takıcam döşemeyle alakalı sorun olurmu die merak ediyorum harita lambasıda diolar bilgiğim kadarıyla

bugün siteye giremedim yapılan yorumları görünce burda paylaşmak istedim aslında yorumumu okuyup bana destek verecek birkaç kişi var geri kalan ya vermek istemiyor yada aldırış etmiyor madem burası paylaşım sitesi insanları yönlendirmek gerek , adnan arkadaşımın yazdığı yorum beni bu yorumu yazdırmaya zorladı biraz uzun ama okumanızı rica ediyorum okuduktan sonra bana umarım destek verirsiniz , vermenizi bekliyorum bazı şeylerin açıklığa kavuşması gerekli
valla kardeşim ben palio 1.2 kullandım araç sadece ekonomi gerçekten tarafsız konuşim sana..
ve bir tanıdıgın sölediğine göre palio ile corsanın 1.2 motorları aynıymıs.yanlıssam kusura bakmayın ve umarım aynı değildir:)
yorumu üzerine yazdığım yazım;
adnan yalnış anlama beni kulaktan dolmalara inanmayın lütfen aynı olması mümkünmü ilk ona bakın elbette değil opelin 1.2si zincir tahrikli ve oldukça performanslı bi motor haa performans derken kafalarımızı koltuklara çarptırmıyor belki ama yeri geldiğinde bence gerçekten sürüş keyfi çok güzel biliosunki motorla iş bitmiyor alüminyum şanzımanıyla oldukça kombine ve birbirine inanılmaz uyumlu hızlı vites değişimlerine oldukça iyi tepki veriyor , sitede corsa 1.2 si olanlara sorabilirsin kasayı oldukça iyi taşıyor anlatmakla olmaz sürmen lazım opel sonuçta ne yapsa oluo yani , palio meselesine gelince bi duruma açıklık getirelim gm ve fiat grubu geçtiğimiz yıllarda powertrain adı altında bir şirket ile bir süre evli kaldı çıkan motorlar; 1.3cdti 1.9cdti başka motor yok , fiat ile opelin ortak kullandığı motorlar sadece şu ikisi ki motorlar birebir aynı bile değil opel fiat grubundan farklı olarak klasik zincir tahriki ve lazerle şekillendirilmiş silindir gömlek giydirmelerini ve hava kanallarını kullanır(bu opelin tüm motorlarında kullandığı bir teknoloji) doğal olarak geri kalan motorlar aynı değiller dediğim gibi opel zincir , fiat kayış kullanır bi kere bu oldukça büyük fark , hp olarak corsa daha güçlü verdiği tork 1.2ye göre iyi en azından polo 1.4den hp ve tork olarak yüksek kaldıki ecotec teknolojisi bu motorda hakkını veriyor yeri geldiğinde oldukça ekonomik yeri geldiğinde performanslı oldukça atak , palio 1.2nin motoruyla aynı kesinlikle değil fiat motorları ekonomik üretimin sebep olduğu basitlik ve kalitesizliğin sonucu doğmuş bir motor bu sözüm yeterlidir sanırm gelelim opel 1.2 ye anlatmaktan yorulduysam bile her zaman devam edicem opelin 1.2 ecotec Z12XE kod adlı motoru 72x72 tam kare ve tamamen alüminyumdan üretilmiş bir motor , 5600 devirde 75hp güç ve 4000ddde de 110nm tork veriyor ayrıca kopmresyon oranı 10.1 sınıfının en iyi kompresyon oranı bazı markalardaki 1.6 motorlarda bile 9.6 vs. aracın motor sesi çok hoş o 4000dd ve yukarısında çıkardığı hava emiş sesi bence çok güzel ve fabrika verisi azami son hızı 178 verilmiş olsa bile düz yolda 195i kendi gözlerimle gördüm , motorda bulunan vuruntu kontrol sistemi doldurulan yakıt cinsine göre (oktan sayısına göre) bağlı olarak ateşlemeyi otomatik olarak ayarlar dolayısıyle 98 oktanda motor daha iyi yanmanın sonucu performansında artış olur tr koşullarında 95 oktan benzinin kalitesiz oluşu yüzünden daha rahat çalışır bunu çokkez denedim bende verebilirim garantisini , bi kere 16 valve teknolojisi başlı başına motoru yüceltiyor tüm opel motorları için geçerli bu sözüm supap zamanlaması her koşulda motoru hazır tutuyor , kendi aracım için diyorum 1.2 klimalı corsa fabrika verisi ağırlık 5 kapılı 1060kgdir enjoy ve cosmolarda 1090kg hatta sunrooflularda 1100kgye denk gelmektedir. motor 1060kgnin üstesinden bence çok iyi geliyor , corsa 1.4 ile arasında 15hp ve 15nm tork farkı var ve yapılan test ve sitedeki arkadaşların görüşlerine göre 1.4den pekte geri kalmıyor biz corsayı alırken çok araştırdık polodan vazgeçmemizin üç sebebi vardı 1.motor 2.iç dizayn 3.donanım eksikleri , daha fazla yazasım yok inan sana birçok sebep , neden sayabilirim polo 1.4den daha PERFORMANSLI bir araca (motora) lütfen kimse tamamen ekonomi amaçlı bir araç demesin hem ekonomiyi hem performansı sunan bir motor bu umarım anlatabilmişimdir bir ricam olucak fiat ile opeli lütfen kıyaslamayın motorlarını benzer olabilirler ancak ad olarak yapısal olarak bence imkansız corsa ve motorları sınıfında bence her zaman başı çekti ve çekmeye devam edicek bu 1984de de böyleydi şimdide böyle nice 24 yıllara diyorum opele bu başarısının devamını diliyorum bir opel sahibi olmaktanda çok mutluyum amacım bu sitede kimseyle zıtlaşmak değil opelciysek dinleyip anlayarak hakediyorsa opeli sonuna kadar savunalım lütfen

Son düzenleme:
yüksel sen gerek her şeyi söylemişsin diyecek bişey bırakmadın artık bundan sonraki olay kedi ciğer hesabı sen takma kafana çok laf atanlar olur...

yuxcel kardesım bugun ıslerım beya yaogun en kısa zaman da ıstedıgın fotoları koyacam

bu arada artık dusuk hacımlı motorlu araclardan artık yuksek guc alınabılıyor 1.2 motor da bence tatmınkar bır performonsa sahıp ve 2. elde 1.3 dızellerden sonra en cok tutulan motordur corsalarda
6 aylık bandrollerı daha ucuz en basıt ornegı

arkadaşlar ben spoylerimi değiştirmek istiyorum sıkıldım artık...

benimle takas etmek isteyen varmı yada satın almak isteyen?

n668998681_529571_4675.jpg

Geri