corsa motor elektronik arızası

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan barakat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

barakat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Opel corsa 2001 model 1.4 benzinli de 10 km gittikten sonra motor elektroniği arızası yanmaya başlıyor ozel servise götürdüm arızayı tespit ettiklerini tech2 1483 diye fan rolle si hatası verdiğini ancak boyle bir arızanın olmadığını beyninde sorun olabileceğini soylediler. Ancak ben sorunun beyninden olmadığını düşünüyorum fikri olan yada başından boyle bir olay gecen varsa bilgi verirse sevinirim :once yazılarda egerevalf tan olabileceği soylenmiş
Birkaç topikte yazdım ancak geri donen olmadı.
Geri donüş yapn olrsa cok sevinirim.
SYG

başka bir özel servise götürmenizi tavsiye ederim.

zira arıza lambası varsa hata kodu vardır.

hata kotu p 1483 fan rollesi diye cıkyor ancak onu da değiştirdiler aynı hatayı veriyor bana dedikleri beynin de sorun olduğu cünük o hata kodunda ondan değilse beyine bakın diyormuş

beyin arızalı!250 ytl ye tamiri mümkün!

tam emin değilim ama egr valfindende olabilir.hiç değiştirmişmiydin.çünkü aynı sorunu bende yaşamıştım egr yi değiştirince olay çözüldü.

İlginize tesekkürler. Servisle konuştum götürdüğüm yere ondan olmaz senin arızan p1483 fan rollesi olduğunu gösteriyor. Arızanın acıklamasında ise eğer fan rollesinde sorun yoksa beyin de arıza olurmuş.Bencede götürdüğüm servis işi bilmiyor

arkadaşım bu sorun bende de mevcut bazı zamanlar motora fazla yüklendiğimde özellikle rampa çıkarken arıza lambası yanıyor.motoru stop ediyorum ,tekrar çalıştırdığımda rolanti düşüyory gaza yükleniyorum ve normale dönüyor.servise götürdüm baktılar herhangi bir kod vermiyor beyin,egr temzilendi,fakat tekrar arıza meydana geldi,parçayı değiştirmeye kalksan 350 YTL pahalı yani

başka bir yere daha götürseydin bari
hiç olmazsa opelden iyi anlayan birine baktırırdın

eğer arıza veren parça değiştirildiyse ve aynı arıza veriyosa beyinde problem vardır

Geri