Çözülemeyen Klima Problemim

ilkersarac

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
(Astra j 14 ) Yaklaşık 3 ay önce klima yavaş yavaş soğutmamaya başladı gittm bir klimacıya gaz bitmiş denildi gaz dolumu yapıldı fakat 20-25 gün sonra gaz yine bitti daha bilindik bi ustaya gittim belli ki kaçak vardı bi yerde usta kompresör girişinde ki contanın birinin kırık olduğunu buldu değiştirdi vs dedik burdandır kaçak tekrar gaz doldurduk 3 gün klima buz gibi sonra yine gaz bitti aynı ustaya gittim baktı etti motor bölümünde borularda dolum yerlerinde kompresörde vs asla kaçak yok daha snra araç içinde hava üfleyen yeri dinlediğimizde hafif bir tıss diye ses duyduk usta dedi ki gögüsün içinde evaparatör var kesin o delik çatlak vs işte değiştirmek için gögüs
Sökmemiz gerekli. Dedim ben bir ustaya daha göstereyim götürdüm hikayeyi anlattım baktık bu sefer araç içinden asla tıss vs gibi bir ses gelmedi adam diyor ki bu binde bir bi ihtimal evap çok nadir sorun çıkar dedi biz bunu tampon vs komple sökelim en önden arkaya doğru gidelim ben klima peteğinde sorun olduğunu düşünüyorum gibi cümleler kurdu en son bu aşamada kaldık arkadaşlar başına gelen benim şurda sorun vardı diyen çözüm bilen var mıdır ?

Görünüşe göre kaçak var. Bu kaçak ustanın söylediği gibi petektende olabilir, evaparatörden de olabilir. Ustanızın söylediği doğru önden arkaya doğru gitmek mantıklı... Detaylı incelemek lazım... Basınç vererek kaçak tespiti yapılabiliyor mu araştırmak lazım... Eğer çok küçük bir kaç ise işiniz pek kolay değil,

Geri