Cruise control taktırmak isteyenler

Arkadaşlar,
İstanbuldaki opel servislerini 2008 corsa aracıma cc taktırmak için aradım. Verdikleri fiyatlat çok değişken ama hiçbirisi Corsa Enjoy'a olmaz demedi;

Opel Gedizler: 300 YTL (işçilik dahil)
Opel Gerçek: 76 YTL (Sinyal kolu) + 100 YTL (Gaz pedalı uygun değil ise)= 176 YTL + işçilik
Opel Odak: 69 YTL + işçilik
Opel Erpaş: 75 YTL + işçilik
Opel Arkas: 150 YTL + işçilik

toplam 150-175 arası masraf çıkıyorsa taktır çıkmıyorsa taktırma normal fiyatı bu civarlarda

radardan yediğim son ceza ile hız sabitleyici taktırmak artık Allah'ın emri oldu. çünkü radarlar artık para tuzağı gibi olur olmadık yerlere konmaya başladı.

mesajları okuduğumda z motora kimileri olur kimileri olmaz demiş. opaz 280 lira diyor başka bir şey demiyor. klasik olarak başka yerden taktırdığınızda garanti dışı kalır diyor. arabam 2007 astra classic. zaten araba garanti kapsamında olmasa beni oraya hiçbir güç götüremez ya neyse...

Kısacası 2007 Astra Classic Z Motora hız sabitleme olması için kol+yazılım dışında bir şey gerekiyor mu, taktıran varsa kaça taktırdı. şimdiden teşekkür ederim.

sayın arkadaşlar bu konuda hep kulaktan dolma bilgiler var yok mu söyliyebilecek ustalar moderator ustalarımız cevap lütfen ASTRA CLASICC lerin hangi yıldan sonrakilerine hız sabitleyici(cruise control )takılabiliyor fiyat istemiyoruz taktırmak isteyenin fiyatı düşünmemesi gerekiyor

Söylediğiniz rakamlar o kadar komik geliyorki bana.

Benim arabamın (Focus 1) Amerikan donanımında CC var.Fakat Türkiye'ye gelen hiçbir modelinde CC yok.Modeli boşverin yedekparça olarak bile yok.Yani CC için ya parçaları Amerikadan getirmek gerekiyor, yada arabayı olduğu gibi kabullenip öyle kullanacaksınız.Parçayı getirseniz bile CC nin çalışıp çalışmayacağı belli değil.Çünkü CC modülü 2.0 zetec motor için üretilmiş.
Bir arkadaşım 2.0 focusa uyguladı ve çalıştırdı.Bende bütün riskleri göze alıp amerikadan parçaları satın aldım.Ben 1.6 zetec motora uyguladım ve çalıştırdım.Türkiyede benim bildiğim 4 adet CC lü Focus var, 3'ü çalışır durumda.
Maliyete gelince;
230 dolar CC kiti
60 dolar kargo
50 lira gümrük müşaviri
200 lira gümrük vergisi
200 lira servis
200 lira ıvır-zıvır
1100-1200 lira gibi bir rakam ödedim ama hiç gözümde değil, rahatlığı yeter.

Adres istiyorum.

forumda bikaç özel msj geldiği için buraya yazmaya uygun gördüm, yaklaşık 1 ay önce yeni astra'ya opel yetkili servisinde cruise control taktirdim. öncelikle fiyat olarak 150ytl gibi bir fiyat veriyorlar ama indirim, opel club kartı filan derken 125-130 ytl gibi maliyetle we kredi kartına 4 taksitle serviste 15 dk gibi kısa bir sürede taktırmanız mümkün. yeni astralar için aracınızın sinyal kolu değiştiriliyor ve cruise control'lu sinyal takiliyor we el freni altindaki data girişinden yüklemesi yapiyor. Çok memnunum bi aradaba olmasi gerekenlerden, özellikle uzun yola gidiyorsaniz hiç düşünmeyin bile. ayrıca en önemlisi yakıttan da tasarruf saglıyorsunuz cruise control taktırdıktan sonra 100km de ortalam 1 litre kazancim oldu. kafanıza takılan bi husus olursa memnuniyetle yardım ederim.
Nerede taktırdığını öğrenebilirmiyim bana 175 + 75 = 250 YTL fiyat çıkardılar...

Geri