Cumartesi günü başıma gelenler!!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SATTUF
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar
Cumartesi günü aracıma lpg sistemini taktırmak için sanayi sitesine gittim lpg takıldı akaryakıt istasyonuna gidip gaz aldık, gaz kaçak kontrollu yapıldı ve araba çalıştırıldı
5 km yaptıktan sonra araç birden bütün göstergeleri (dijital km/km saati ve devir saati aktif değil) söndü:mad: direksiyon çok ağırlaştı,:mad: sürüş bir tam bir çile oldu ve akü adeta kaynıyordu, asit sızdırıyordu aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sanki herşey normal ama ; biraz gaz verdiğimde eski kabus geri geliyordu:mad: güç bela elektrikçiye yetiştim, hemen teshisi koydu. Alternatör (şarz dinamosu) arızalı, söküldü tamiri mümkün değildi orjinal alternatör 450 ytl
yan sanayi 150 ytl+25 ytl işçilik ben yan sanayi olanı aldım yenisi takıldıktan sonra her şey normalle döndü
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

lpg tesisatında bi hata falan mı oldu acaba ; fazla şarj etmiş galiba akü kaynadığına göre; konjektörü falan yanmıştır muhtemelen; yansanayisinin fiyatı uygunmuş; eskisi tamir olsaydı yine o kadar para giderdi galiba; geçmiş olsun, ucuz yırtmışsınız; allahtan direksiyon pompasına yada başka bir elektrikli aksama zarar vermemiş....

lpg montajı yapılırken mutlaka bır taesısat hatası yapılmıs
tesısatı genede kontrol ettır

Geçmiş olsun,

Montaj yaparken dinamonun içine ufak bir parça falan kaçmış olabilir bir ihtimal ama tamamen şans eseri başına gelmiş de olabilir. Mutalaka çekilen tesisatı bir kontrol ettir. fazl yük falan çekip dinamoyu bozmuş olabilir.

ama daha sanayideken olması işin olumlu tarafı. :D

birde parantez içinde sorum olacak taktırdığın tüp ne marka ne kadara mal oldu ve ruhsata işlendi mi ? toplam maliyetini belirtebilir misin ???

stafenellı sıralı sıtem 950 kampanya yapmıslar taktıracaksanız arkadaslar

stafenellı sıralı sıtem 950 kampanya yapmıslar taktıracaksanız arkadaslar

stafenelli iyi bir marka mı ?? benim aklımdan atiker geçiyo du ama yerli malı yurdun malı hesabı ??

ama fiyatı iyi miş. türkiye distribütörü güvenilir mi ????

fazla soru sordum galiba:D

teşekkürler

Geçmiş olsun, tatsız olmuş

orjinaline çok pahalı demiş olabilir bnmde başıma geldi değiştirdik düzeldi

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

Tesisattan olduğunu sanmıyorum çünkü aynı tesisat yeni şarz dinamosunda sorunsuz çalışıyor taktırdığım marka Atiker normal sistem 340 ytl/10 taksit ve simit tankı stepnenin yerine konuldu acaba iyi mi yaptım??????

masraflar :50 ytl proje + 25 ytl sızdırmazlık raporu + 5 ytl ek 1 kağıdı + 110 ytl mauyane harcı +65 ytl yeni ruhsat ve 10 ylt daktilocuya:cool: valla iyi yoldular beni :mad:

Geri