Cumartesi günü başıma gelenler!!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SATTUF
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

Tesisattan olduğunu sanmıyorum çünkü aynı tesisat yeni şarz dinamosunda sorunsuz çalışıyor taktırdığım marka Atiker normal sistem 340 ytl/10 taksit ve simit tankı stepnenin yerine konuldu acaba iyi mi yaptım??????

masraflar :50 ytl proje + 25 ytl sızdırmazlık raporu + 5 ytl ek 1 kağıdı + 110 ytl mauyane harcı +65 ytl yeni ruhsat ve 10 ylt daktilocuya:cool: valla iyi yoldular beni :mad:

yeni dinamo belki ilk başlarda değilde sonradan sorun çıkarabilir. yeni ya daha dayanıklıdır yüksek akımlara, KESİNLİKLE tesisata baktır derim ben. hemde başka bir elektirkçiye baktır.

konuda sapma oldu ama neden sıralı düşünmedin ??? bu kadar masraf etmişsin bari tam olaydı. bak stafenellii de de kampanya var mış 950 ytl diyor arkadaş.

Sadece şarj dinamosundan olsa akü o şekilde kaynamaz, asit sızdırmaz.. Tesisatında kısadevre olmuş büyük ihtimalle, aküye aşırı yüklenmiş.. dolayısıyla alternatörede yüklenip yakmış.. kısa devre olmasa diyotlar yandıktan sonra alternatör den daha fazla akım çekemessin.. sadece diyotların la işi kurtarırrdın. belki elektrikci kısa devreyi görüp düzeltmiş olabilir...

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

Tesisattan olduğunu sanmıyorum çünkü aynı tesisat yeni şarz dinamosunda sorunsuz çalışıyor taktırdığım marka Atiker normal sistem 340 ytl/10 taksit ve simit tankı stepnenin yerine konuldu acaba iyi mi yaptım??????

masraflar :50 ytl proje + 25 ytl sızdırmazlık raporu + 5 ytl ek 1 kağıdı + 110 ytl mauyane harcı +65 ytl yeni ruhsat ve 10 ylt daktilocuya:cool: valla iyi yoldular beni :mad:
arkadaşım normal sistem kit taktırdım diyorsun araç 2000 astra g kasa olarak gördüm herhalde yanılıyormuyum
eğer yanılmıyorsam normal sistem oluyormu performansı nasıl

arkadaşım normal sistem kit taktırdım diyorsun araç 2000 astra g kasa olarak gördüm herhalde yanılıyormuyum
eğer yanılmıyorsam normal sistem oluyormu performansı nasıl

Araç tek noktadan enjeksiyonlu olduğundan normal lpg sistemini taktırdım performansa gelince daha yeni olduğu için henüz erken ama ilerleyen günlerde ölçüm değerlerini yazacağım sağlıcakla kalın

Araç tek noktadan enjeksiyonlu olduğundan normal lpg sistemini taktırdım performansa gelince daha yeni olduğu için henüz erken ama ilerleyen günlerde ölçüm değerlerini yazacağım sağlıcakla kalın

profilinizde aracınızın astra 1,6 elegance diye yazmışsınız eğer araç bu ise tek noktadan enjeksiyonlu değilki çok noktadan enjeksiyonlu

bendede 99 model astra gl vardı ondada mixerli sistem vardı 1 buçuk sene sonra cortladı lpg sistemi patlatma yapmaya başladı keşke sıralı taktırsaydınız
Umarım sıkıntı yaşamazsınız
Kazasız belasız sürüşler.

lpg montajı yapılırken mutlaka bır taesısat hatası yapılmıs
tesısatı genede kontrol ettır

Abim doğru söylüyor bencede tesisatı sıfır baştan kontrol ettirmelisin. Ayrıca hayırlı olsun ama keşke şarj dinamasının yan sanayisini almasaydın.

Son düzenleme:
ben elegance astranın tek noktalı olduğunu senden duyuyorum umarım bir yanlışlığın yoktur...

tek nokta enjeksiyon G kasa astra elegans mümkün değil.Motoru mu değiştirdin yoksa?Araban G kasa ise çok büyük sıkıntılara hazır ol düz sistem lpg ile

stafenelli iyi bir marka mı ?? benim aklımdan atiker geçiyo du ama yerli malı yurdun malı hesabı ??

ama fiyatı iyi miş. türkiye distribütörü güvenilir mi ????

fazla soru sordum galiba:D

teşekkürler
genelde hepsı aynıdır arkadasım montaj onemlı enjektor az yada cok yakar dıye bıseyde fazlaca yok
stafenellı kotu marka degıl adam kampanya yapmıs ankara ıcın dedım baska yerdede olabılır atıker 1250 cıvarı

Geri