Debriyaj

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı ilk çalıştırmada debriyaja basıp bıraktıgımda tam yukarıya kalkmıyor pompaladıktan sonra normale dönüyor bazen unutup vitese geçirmeye çalıştıgımda cayırtı kopuyor.Buproblemi bu hafta yapmaya başladı ve 1. viteste kalkışlarda az gazla kalkarsam silkeleme yapıyor. debriyaş balatası 15.000 km. önce degişti diger bir problemde kalkışlarda ve 2.viteste yavaşlayıp gaz verdigimde sanki şaseye temas edip vibrasyon yapıyor.hırıltı şeklinde sesler geliyor bu ses üzerine şamzıman kulagının lastiginde problem vardı degiştirdim.pek bir şey farketmedi ustalarda motor kulaklarını kontrol ettiler problem bulamadılar.Arabamdan sogumaya başladım,yardımlarınızı bekliyorum saygılar(1998 astra g hb 148.000)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
debriyaj merkezi arızalı belli debriyaj yukarı kalkmıyor yada sistemde hava vardır alınması gerekir gelen ses de alt travers civataalrı tam sıkılmamış olabilir daha önce yoksa demekki eksik bişeyler var.

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj merkezinin degişmesimi lazım fiyatı ne kadardır

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj merkezi arızalı belli debriyaj yukarı kalkmıyor yada sistemde hava vardır alınması gerekir gelen ses de alt travers civataalrı tam sıkılmamış olabilir daha önce yoksa demekki eksik bişeyler var.
bende katılıyorum hidrolik iticili merkez se araç kesinlikle tansugurler hocamın dedikleri doğru biraz pahalıdır reno araçlarından biliyorum çünkü...saygılar...

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj merkezinin degişmesimi lazım fiyatı ne kadardır

onun için baskı balata değişimindeki gibi şanzuman iniyo sanırım. Yani anlıycan işçiliği tutuyo biraz. 100-150 ytl işçilik tutsa, 170 180 ytl ye yakında merkez olsa, 300-350 ytl arasıdır ama bu benim tahminim tabi! daha ucuz olabilir ama daha pahalı olmaz:):)

gullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın ustalarıma sormak istediğim bu westinghouse ile bir alakası varmı geçen alarm taktırırken westinghouse den bir boru çıktı ve geri taktık debriyajda birgün sonra lık lık ses hafif boşluk oluştu umarım yardımcı olursunuz?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sayın ustalarıma sormak istediğim bu westinghouse ile bir alakası varmı geçen alarm taktırırken westinghouse den bir boru çıktı ve geri taktık debriyajda birgün sonra lık lık ses hafif boşluk oluştu umarım yardımcı olursunuz?
EVET İŞTE SORUNDA BU ZATEN O ÇIKAN BORU DEBRİYAJ MERKEZNİN HORTUMU ORDAN YAĞ ÇEKER DEBRİYAJA BASINCA DEMKİ HORTUM ÇIKINCA HAVA YAPMIŞ HAVASINI ALDIR BAKALIM SORUN DÜZELEBİLİR.:alkis:

gullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata ve bilyayı değiştirdim bugün beitmesine ramak kala gerçi usta seni 15-20.000 km.götürür dedi ama aklımda kalmadı 200 baskı balata + 200 bilya total 400 ytl. luk marka aldım balata luk baskı sacsh çıktı sanırım daha önce baskı değişmiş balata bitmeye yakın baskıda yanmış ....

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırmada debriyaja bastıgımda yapıyor bir daha yapmıyor.bugün hiç yapmadı.daha baktıramadım ,debriyaj balatası daha 15000.km önce degişmesine ragmen az gazla kalkarsam tırrrrt diye ses yapıyor balata luk marka takılmıştı bilyadan yaparmı saygılar

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda problemimi çözdüm fren hidrolik yagı minumuma düştügünden el freni lambasıda yandı hidroligi tamamlayıp havası alındı debriyaj eski haline geldi:rock