Defcon 2000 watt 1000 rms bass ??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 34BCT70
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yok ole bısey olmaz o kadar kolay degıl ben kendi aracımdan biliyorum 2000 Watt o kadar gozde buyutulcek gibi degil.

250 tl cıvarında alabılcegın anfi bilmiyorum ama.

ßende 4000 Watt 2000 Rms war.M acoustic 2000.1D kullanıyorm fıyatı 250 den bıraz daha yuksek ıstıosan bı arastır.

2000 watt RMS ne demek biliyormusunuz?
RMS değişken akım ve voltajların ortalamasının alınarak doğrultulmuş akıma eş değer gücün çıkarılmasıdır.
Vrms=Vmax/1.41 formülüyle hesaplanır.

Eğer elinizdeki 2000 w RMS ise doğru akım eşdeğerinde düşünürsek.
Akım kayıpları göz ardı edilirse;
2000/12 v = 166 Amper akım demektir. Akünün anfiye bağlandığı yere bir akım ölçer koyun eğer okuduğunuz değer 166 amperden fazla ise dediğiniz doğrudur.

Böylesine büyük bir akımı elde etmenin tek yolu 2 Farad lık kapasitör ve parmak kalınlığında bir kabloyla olur.
Bunların hepsi hikayedir. En kral anfiyi ölçtüm 100 amperi geçmemiştir. Oda Peak akımdır. Sürekli değil yani.

Biz burda RMS den bahsediyoruz Sürekli bir 166 amper akış olmalıdır. Yani gerçekte ölçmeye kalksanız.300 amper Peak yapmalıdır.

kapasitör akım üretmez ;)

2000W rms lik sistem için 0awg kablolama, bagajda ikinci akü ve tercihen de güçlendirilmiş veya ikinci alternatör gerekir.

Tabi dinleme tarzı da önemli, sürekli ful volüm jay-z dinlenmiyorsa bu kadar kasmaya gerek kalmayabilir, ve de sürekli 166 amper çekmez.

2000 watt RMS ne demek biliyormusunuz?
RMS değişken akım ve voltajların ortalamasının alınarak doğrultulmuş akıma eş değer gücün çıkarılmasıdır.
Vrms=Vmax/1.41 formülüyle hesaplanır.

Eğer elinizdeki 2000 w RMS ise doğru akım eşdeğerinde düşünürsek.
Akım kayıpları göz ardı edilirse;
2000/12 v = 166 Amper akım demektir. Akünün anfiye bağlandığı yere bir akım ölçer koyun eğer okuduğunuz değer 166 amperden fazla ise dediğiniz doğrudur.

Böylesine büyük bir akımı elde etmenin tek yolu 2 Farad lık kapasitör ve parmak kalınlığında bir kabloyla olur.
Bunların hepsi hikayedir. En kral anfiyi ölçtüm 100 amperi geçmemiştir. Oda Peak akımdır. Sürekli değil yani.

Biz burda RMS den bahsediyoruz Sürekli bir 166 amper akış olmalıdır. Yani gerçekte ölçmeye kalksanız.300 amper Peak yapmalıdır.

Kicker Cvx15 38 Cm Kullanıyorum İmzadaki Resim ßenim Aracın.Ve ßen Tam anlamıyla 2000 Rms aLmıyorum ßenim EksikLerim Var Zaten.2.Akü ve Kapasitor yok suan Ama Kablolarıma Laf soletmem :)

kapasitör akım üretmez ;)

2000W rms lik sistem için 0awg kablolama, bagajda ikinci akü ve tercihen de güçlendirilmiş veya ikinci alternatör gerekir.

Tabi dinleme tarzı da önemli, sürekli ful volüm jay-z dinlenmiyorsa bu kadar kasmaya gerek kalmayabilir, ve de sürekli 166 amper çekmez.

Kapasitör akım ürettiğini söylememiş zaten.

Şarj dinamosu ve akü sürekli istenilen amperi veremez. İstenilen değerlere ulaşmak için ve dengeli olması için kapasitör konulmasından bahsetmiş.

2000Watt RMS güzel değer alınan takibi sürekli sistemin 2000watt RMS ile çalışmasında mümkün değil.

wattlar havada uçuşuyor :D
beyler 2000-4000 rms ne demek gerçekten? cihazların üzerinde yazan herşeye inanmamak lazım.bu rmsli bası gerçekten aracın içinde çalıştırabilsek birkaç saniyede camlar patlar.

oktay abi Dip ayarı yaptıkları ıcın sanırım patlamıyor ßızım tanıdık bi abimiz var Ay-Er Sound Aracı 40.000 Watt Ztn nettede gormusunuzdur ıllakı o mesela deep ayarı yapmasam kulaklarımızdan kan gelir diyordu.

Normal aküler bile yeterli olmaz.
Normal aküler 60 Ah dir. Bunun anlamı 1 saat boyunca 60 amper verebilir demektir.
Yani şarj edilmediğinde ortalama 166 amper çekildiğinde 20 dakka bile dayanamaz.

Bu yüzden işini bilenler 800 amperlik Li-Ion aküler kullanıyor.
Yani elinizde 2000 Watt RMS cihaz bile olsa kurşun asit akülerle tam randıman alamazsınız.

Normal aküler 60 Ah dir.Demisinde benim aracımdakı 72 arkadasım.ve ztn kontak kapalı dınlemiyorum.ztn tam 2000 rms almak ıcınde ugrasmıyorum sadece eksıklerı gıdermeye calısıyorum.

ßu arada dıger konuyu acan arkadasa ayip olcak konu dagılıyor.

Sıkıntı yokk :) Ben kafaya taktım ama bundan almayı düşünüyorum.Jantlarımın parası gelsin o parayla alıcam inşallah :D

Geri