denge çubuğu

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugün aracımın yağını değiştirdik fakat usta karter korumayı sökerken denge çubuğunun yönüne bakmamış bir taktık tırrr diye ses geliyor 1500 2000 devir arası sök tak yaparken en sonunda ordaki dişlerde yalama oldu bir şekilde karter korumayı taktık ama denge çubuğu dışarıda kaldı şimdi onun nasıl takılması gerekiyor takmazsak bir sorun olur mu

Çağatay direk rot balansçıya gidiyorsun.Adı üzerinde denge çubuğu.Önüne kediköpek çıkar çocuk çıkar dalgınlığına gelir virajı son anda farkedersin bir bakmışsın araba elinden kaymış gitmiş.İşin özü rot balansçı onu düzeltir.

Denge çubuksuz olurmu?
Sormana bile gerek yok. Hemen tamire, sakın kullanma öyle

bugün aracımın yağını değiştirdik fakat usta karter korumayı sökerken denge çubuğunun yönüne bakmamış bir taktık tırrr diye ses geliyor 1500 2000 devir arası sök tak yaparken en sonunda ordaki dişlerde yalama oldu bir şekilde karter korumayı taktık ama denge çubuğu dışarıda kaldı şimdi onun nasıl takılması gerekiyor takmazsak bir sorun olur mu

Çağatay kusura kalma ama nasıl bir usta bu işi yapan, bence opel ustasına git bir daha sefer....Sökerken veya takarken kırılsa amenna ama tabancayla diş kaptıran ustadan uzak dur bence...
Rot balansçı değilde bence mekanik ustası halleder bu işi, söker tornacıya gönderir ona göre diş açarlar(kurtarırsa).Rot başlarını, Z rotları vs... ellediyse rot ayarına girersin...
Bide bu şekilde seni nasıl bıraktı anlamak mümkün değil...

gittiğim yerde opel yetkili servisi hani şu satıcı değilde sadece bakım yapanlardan denge çubuğu tam karter korumanın cıvatalarına bağlanıyor sökerken lokma anahtarıyla söktüler 17 numaraydı hatta esas yeri bozan neskar şasede ki dişler cıvata söküldüğünde üzerindeydi tabancayla sıkmışlar yamulmuşta zaten üzerinde gm falanda yazmıyor acaba karter korumayla takılan bir parça mıdır

ÇAğatay, adamlar arabanı haşat etmiş seni başından sallamış.İşin özü bu.QArabayı sağlam getirdim hasarlı almam diyecektin.Ben arabamı getirdiğim gibi istiyorum, aksi taktirde aracıma zarar verildiğine dair mmo dan noter onaylı rapor alırım mahkemeye veririm arabamın mahkeme süresince yattığı gün kadarda kayıp zaman zarar tazminatı davası açarım peşine diyecektin.Senin basiretin bağlanmış.

ÇAğatay, adamlar arabanı haşat etmiş seni başından sallamış.İşin özü bu.QArabayı sağlam getirdim hasarlı almam diyecektin.Ben arabamı getirdiğim gibi istiyorum, aksi taktirde aracıma zarar verildiğine dair mmo dan noter onaylı rapor alırım mahkemeye veririm arabamın mahkeme süresince yattığı gün kadarda kayıp zaman zarar tazminatı davası açarım peşine diyecektin.Senin basiretin bağlanmış.
abi arabayı haşat eden neskar fakat bundan bir yıl önce yaptırdım onlarada bakımı bilseydim böyle olduğunu o zaman acardım internette aradım ama o parçaya rastlayamadım siyah iki parmak kalınlığında yassı bir demir karter muhafazanın arka iki somunu arasına takılıyor

abi arabayı haşat eden neskar fakat bundan bir yıl önce yaptırdım onlarada bakımı bilseydim böyle olduğunu o zaman acardım internette aradım ama o parçaya rastlayamadım siyah iki parmak kalınlığında yassı bir demir karter muhafazanın arka iki somunu arasına takılıyor

Mutlaka bildiğin düzgün bir özel servis vardır.Oraya gidip bir baktır.En azından bir fikir al.O parça nedir ne değildir ne işe yarar niye bozulmuş v.s. Ama tamir ettirme elletme.

Mutlaka bildiğin düzgün bir özel servis vardır.Oraya gidip bir baktır.En azından bir fikir al.O parça nedir ne değildir ne işe yarar niye bozulmuş v.s. Ama tamir ettirme elletme.

bugün farklı bir yere uğradım aynı şekilde motor kaputunu açtı baktı karter muhafaza var sorun olmaz dedi ben yinede sizlerin fikirlerini almak istedim

bugün farklı bir yere uğradım aynı şekilde motor kaputunu açtı baktı karter muhafaza var sorun olmaz dedi ben yinede sizlerin fikirlerini almak istedim

Görmeden şudur demek istemiyorum.Bir resmi v.s. olsaydı iyiydi.Ama bir de rot balansçın varsa ona git bir rica et başından geçeni anlat bir kontrol ettir.

Geri