denge çubuğu

demir bahçede şu anda karanlık olduğu için fotosunu çeksemde belli olmaz o yüzden çizmini yaptım beyaz yerler cıvata yerleri 3 4 cm eninde yassı boyuda en fazla 60 70 cmdir

İki şase arasında bir bağlantı anladığım kadarıyla.Sonradan gittiğin ustada karter korumanın aynı işi göreceğini söylemiş.Mantık olarak aynı olabilir ama karter korumanın demiri ile bu denge çubuğunun demirinin burulma direnci eşitmi?NE kadar taşır?Bunlar tamamen fizik hesapları ile söylenir.Bence gerekli bir parça.

aşağıdaki linkteki resimde göüken korumanın aynısı üstteki iki delikle bu demirin delikleri aynı yere geliyor ve aynı cıvatayla şaseye bağlanıyor bakalım yarın başka bir yerde taktırırım olmadı
http://www.opelburada.com/asp/product/1639/OPEL-CORSA-D-KARTER-MUHAFAZASI

aslında bir corsa dsi olan arkadaş kaputu açıp bakabilirmi karter koruması yokken de o parça var mı diye çünkü hiçbir parça satan sitede bulamadım onu

orjinal bir parça değilse zaten basacam kalayı kaç saattir araştırdım üzüntüde çabası:D

Hafta sonu bakım yaptırdım aynı ses benim arabada da oluştu.Geri döndüm karter korumayla birlikte o demir parçayı söktüler tekrar taktılar düzeldi. Ben o parçayıda karter korumanın parçasıdır sanıyordum.

demiri düz zeminde su tezisi ve kumpas vs aletlerle ölçtüm sapa sağlam bugün ustaya gittim dedim dayı senin değiştireceğin yağı diye girdim konuşmaya verdim veriştirdim hemen lifte alıp o parçayı ve bozulan dişleri yaptı yanımda helecoil setimi de almıştım onunla diş açtırdım sorun halledildi çok şükür bana bir gece uykusuzluk ve 20 tl mazot parasına mal oldu:Daman diyim ters takıyorlar sonrada yamulmuş diyorlar kavisli kısmı arabanın arkasına doğru bakacak şekilde olacak dün o kadar dedim ama çok bildiklerinden anlatamadım:D

Sen bu forumda gaza gelmesen zor giderdin oraya :D

Sen bu forumda gaza gelmesen zor giderdin oraya :D

birde sabah ölçtüm yamuk mu değil mi diye baktım sağlam aldım evden helecoil setini ve benim karaoğlanı atladım arabaya gittim hemen herif benim sinirli halimi ve karaoğlanı görünce sesi titredi :Dilla kibar olmayacaksın küfür edicen bağırcan gerekirse silahla korkutcan işini yaptırcan nerelere geldi bu memleket

Geri