Deri direksiyon kaplama

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın yapmış olduğum direksiyon kaplamasını paylaşmak istedim.yapım aşaması foyolarda yok ama zaten yapım aşamasında foto çekecek birşeyde yok.dikişleri net çekmeye çalıştım yapmak isteyenlere fikir verebilir. işçiliğine göre 100-200 arası sanayide direksiyonunuzu kaplatamıyorsanız 10 tl ye bu şekilde deri direksiyonunuz olabilir. %100 sanayine yapılan gibi olmuyor tabiki ama belkide kendi yapmanın zevkiyle bana güzel gözüküyor :)

Ekli dosyalar

• 1 (1).webp
    1 (1).webp
    68.7 KB · Görüntüleme: 457
  • 1 (2).webp
    1 (2).webp
    45.7 KB · Görüntüleme: 345
  • 1 (3).webp
    1 (3).webp
    78.2 KB · Görüntüleme: 286
  • 1 (4).webp
    1 (4).webp
    46.6 KB · Görüntüleme: 283
  • 1 (5).webp
    1 (5).webp
    55.2 KB · Görüntüleme: 327
devamı

Ekli dosyalar

• 1 (6).webp
    1 (6).webp
    65 KB · Görüntüleme: 219
  • 1 (7).webp
    1 (7).webp
    70.5 KB · Görüntüleme: 179
  • 1 (8).webp
    1 (8).webp
    39.9 KB · Görüntüleme: 182
kardeşim gayet güzel ve şık olmuş benimde gündemımde var bu sekılde yapmak ama dikiş işini nasıl hallettin?

benimde en büyük sıkıntım bu... direksiyon orjinal deri kaplı enjoy direksiyon...
pütürleşmeye başladı ıslak elle falan dokununca küçük küçük siyah siyah elimde kalıyor... :confused:

benimde en büyük sıkıntım bu... direksiyon orjinal deri kaplı enjoy direksiyon...
pütürleşmeye başladı ıslak elle falan dokununca küçük küçük siyah siyah elimde kalıyor... :confused:

Aynı sorun bende de vardı, en son oğlan parmağını bir şekilde sokup parçalayınca :maden: mecbur kaldım kaplamaya, biraz zaman alıyor ama kolay, içinden çıkan ip birazcık kısa, mumlu ipler satılıyor, ucuza problemi çözebiliyorsun!

dikiş işini net baya bi araştırmıştım. bazı arkadaşlar kılıfa iğneyi batırarak karşılıklı olarak dikmişler. bu şekilde hem güzel durmuyor hemde ip yetmiyor. ben iki direksiyon diktim, artan iple iki tane daha dikerim. okadar az gidiyor yani. resimlerde oldukça net gözüküyor aslında. nasıl anlatabilirm bilmem ama anlatmaya çalışayım :)
kılıfı eline aldığın zaman göreceksin kenarlarını kıvırmak için dikişler var. kılıfa hiç iğne batırmadan o dikişler vasıtası ile dikiliyor. resimleri dikkatli incelediğin zamn anlarsın zaten.ipi o dikişlein birinin içinden geçirip karşı taraftada aynı işlemi yapıyorsun.sonra ilk geçirdiğin dikişten bir sonrakini atlayıp diğer dikişe geçerek devam ediyorsun. 1 saat sonra iş bitiyor:)

Emeğine sağlık güzel çalışma ancak düz deri tercihim olurdu.

bu da benim çalışmam...

Geçen sene Adana'da Barış Manço'nun otomobilini yapan ustaya diktirttim direksiyonu. Malzeme dahil 50 TL vermiştim. Resimleri yarın paylaşırım...

Emeğine sağlık güzel çalışma ancak düz deri tercihim olurdu.
http://www.opelx.com/corsa-c-combo-c/20814-sarmal-tip-deri-direksiyon.html

bu da benim çalışmam...

kılıfı internetten almıştım.siparişimdeki kılıf düz deriydi. deseni yoktu ama gelen bu oldu malesef. 10 günde zor gönderdiler zaten. geri gönderecektim yanlış geldi diye ama bi on gün daha beklemeyi göze alamadım :)

Geri