Deri direksiyon kaplama

Geçen sene Adana'da Barış Manço'nun otomobilini yapan ustaya diktirttim direksiyonu. Malzeme dahil 50 TL vermiştim. Resimleri yarın paylaşırım...
50 tl ye yapan yer bilsem çok para değilaslında.forumlarda hep 100-200 arası dolaşıyordu rakamlar. benim direksiyonda zaten eski falan değildi.direksiyonda deforme falan yok. netde ucuza görünce alıp deniyeyim dedim işte :)

Yarın resimleri çekip yollarım kardeşim. Kafana yatarsa bak bakalım istersen yollar yaptırırsın. Ama elinde gerçekten çok iş var. Amca sürümden kazanıyor.

Resimler burda... Ürünü önce hepsiburadadan sipariş ettim 10 gün üzerine muadil ürün olan sizin kılıfınızı gönderdi. ben de iade ettim. Samsundan sanayide bir aksesuarcıdan 15 liraya aldım hatta daha sonra 2 defa daha alarak abimin ve arkadaşımın arabaya da uyguladım :)

Ekli dosyalar

• 28052011049.webp
    28052011049.webp
    45.6 KB · Görüntüleme: 101
  • 28052011050.webp
    28052011050.webp
    57 KB · Görüntüleme: 77
  • 28052011051.webp
    28052011051.webp
    50.1 KB · Görüntüleme: 79
  • 28052011052.webp
    28052011052.webp
    32.7 KB · Görüntüleme: 70
  • 28052011053.webp
    28052011053.webp
    58.4 KB · Görüntüleme: 86
devamı...

Ekli dosyalar

• 28052011056.webp
    28052011056.webp
    56.4 KB · Görüntüleme: 69
  • 28052011057.webp
    28052011057.webp
    27.6 KB · Görüntüleme: 72
  • 28052011059.webp
    28052011059.webp
    55.8 KB · Görüntüleme: 80
Bu direksiyon kaplama işlemi cok güzel oluyor direksiyon nerdeyse orijialmiş gibi oluyor ve deformasyonunda önüne geciyor uygulama cok basit ama sabır isteyen bir iş o kadar ipi bir gecirmek bazen insanı sıkabilyor bu uygulmada yapılan en büyük hata iğneyi derideki deliklerden gecirip bağlamaya calışmak böyle oluncada olmuyor zaten dikiş ipimizi kılıfın üstündeki kenar dikişlerinin boşluğundan gecirip dikmek doğru olan uygulamadır
burda önemli bir bilgi vereyim dikiş ipini diğer iplerden gecirdikten sonra fazla küvet uygulamayın kopma yaşayabilrsiniz bu uyulamada en iyi sonucu almak için iki kez yapmak gerekiyor şöyleki ilk dikem işinde fazla cekmeyin ucları bir araya biraz zor geliyor deriyi ısıtsanız bile en iyisi ilk dikişi fazla cekmeden uygulayıp bırakmak ve bir hafta 10 gülük kullanımdan sonra direksiyona derinin alışması ile kılıfın her iki ucu cok rahat bir şekilde birleşiyor ve ortaya cok profesyonel bir iş cıkıyor ben bu şekilde 3 arac uyguladım tavsiyem ilk uygulamada fazla cekmek ikinci uygulamaya bırakmak ama uğraşama diyenler deriyi sac kurutma makinası yardımı ile ısıtarakta uygulayabilir makina kullanmadandan yapılır ama sonuc tam istenildiği gibi olmuyor deriyi alırken özellikle düz olanı isteyin desenli olunca sırıtıyor bu sefer uygulama yaparsam video olarak kaydederim

benimde siparişim bu üründü. yani resimdeki buydu. gelen kutuyu açınca şok olmuştum :) geri vermeyi düşündüm hb ile irtibata geçtim gönderin dediler ama kargo firmasına git, iade formu yaz, çıktı al... üşendim açıkcası. tabi yeni ürün için bi 10 gün daha bekleme var işin ucunda. bende yaptım gitti :)
dikişleri kılıfa ipi geçirerek değilde kılıftaki iplerin içinden geçirerek yapmış olsaydın daha orjinal bi iş çıkardı. o boğumlar olmazdı herlade o zamn.

ben de kullanmıştım bir ara bu kılıflardan, kılıfın kenarlarında dikiş yerleri var ben aynı dikiş yerlerinden takip ederek yapmıştım ve ipi rahat yetmişti ancak direksiyonu kalınlaştırdı ve bir süre sonra sıkılıp çıkardım. hb den almıştım 10-11 tl gibi bir fiyata. dolapta duruyor öyle. bu kılıfın iç kısmında sünger bir yapı var ve direksiyonu kalınlaştırıyor, deri kaplama yapılsa bu sünger yapı olmadığından daha ince ve orijinal oluyor. fiyatı da ona göre elbet.

arkadaşlar kusura bakmayında "orjinal gibi olmuş,bire bir aynısı,mükemmel olmuş" gibi yorumlarınıza katılmıyorum.eğer öyle olduğunu düşünüyosanız siz gerçek deri kaplı direksiyon görmemişsiniz derim..

göze hiç hitap etmiyor bence.direksiyonun aşınmış hali bundan daha karizma bence.güle güle kullanın.

direksiyon gayet yumuşak ve kullanışlı oldu. orjinalini kullanmadım mı kullandım birçok arabada ama bu da gayet iyi bence. Corsa c nin direksiyonu biraz etli sadece iplerinden geçirseydim kavuşmazdı hem de o boğumlar benim hoşuma gitti açıkçası :)

arkadaşlar kusura bakmayında "orjinal gibi olmuş,bire bir aynısı,mükemmel olmuş" gibi yorumlarınıza katılmıyorum.eğer öyle olduğunu düşünüyosanız siz gerçek deri kaplı direksiyon görmemişsiniz derim..

göze hiç hitap etmiyor bence.direksiyonun aşınmış hali bundan daha karizma bence.güle güle kullanın.

gibi kısmı olayı açıklıyor zaten. orjinal hali ile yapabilsek iş haline getiririz durumu. birşeyler yapma zevkinin sonucudur bu uğraşlar. :) beyenmeyen aracına yapmaz zaten ama uğraşmak isteyenede nacizane örnek olsun :)

Geri