derin çizik ve boya atması yardım!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan HSG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ozaman bi autokingi ziyaret edeyim gerçi bugünler kötü ünleriyle konuşuluyorlar.önce bi servisle konuşayım sonra en iyi yeri bulurum arayarak.savaş abi dediğin doğru gibi bu arada boya tutmaması zor boya kodu belli olan arabanın ama bu dalgalanma olayı falan nasıl oluyo acaba?

Bence yetkili serviste yaptır...

ozaman bi autokingi ziyaret edeyim gerçi bugünler kötü ünleriyle konuşuluyorlar.önce bi servisle konuşayım sonra en iyi yeri bulurum arayarak.savaş abi dediğin doğru gibi bu arada boya tutmaması zor boya kodu belli olan arabanın ama bu dalgalanma olayı falan nasıl oluyo acaba?
Şimdi kaliteli malzeme kullanan yerler çoğaldı. Kaliteli malzeme+iyi bir işçilik sorununu çözer.

Mesela bu tavan onarımdan evvel harita gibiydi.

200420094.jpg

bugün dr. vinlye gittim 225 tl nakit fiyat çıkardı kaskomun bir hasar hakkı var hasarssızlık indirimi için ama ben kullanmak istemedim allah korusun yarın öbürgün daha büyük bişeyde işime yarayabilir diye çünkü bu sene sonunda hasarsızlık indirimim 465 tl düşücek buda şimdi kapı için veriilen paranın iki katı bu yüzden gerek duymadım bozmaya haftaya vericem aracı bi gece kalıcak orda çıtadan aşağısı boyanıcak aldığım spoileride takıcaklar oda aradan çıkıcak.daha öncede işlem yaptırmıştım bu yüzden işçiliklerine güveniyorum ve orda yaptırmaya karar verdim.teşekkürler herkese yorumları için.

Çıtadan aşası boyanırsa aracı satarken zorlanabilirsin, iyi bir kaporta-boyacı bulursan orayı halleder. Boyanın renk tutmaması diye birşey yok artık, aracın boya kodunu verdiğin an aynı renk çıkar. Ama şöyle bir durum olabilir, aracının boyası solmuş ya da yıpranmıştır o çizik yere yeni boya attırdığında orası biraz daha parlak görünebilir. Eğer beni rahatsız etmez desen zaten 2-3 ay sonra aynı renge geliyor, yok rahatsız eder dersen de pasta vb malzemeler ile yeni boyayı soldurabiliyorlar, ya da en güzeli komple bir pasta cila yaptır zaten yaz da geliyor

Çıtadan aşası boyanırsa aracı satarken zorlanabilirsin, iyi bir kaporta-boyacı bulursan orayı halleder. Boyanın renk tutmaması diye birşey yok artık, aracın boya kodunu verdiğin an aynı renk çıkar. Ama şöyle bir durum olabilir, aracının boyası solmuş ya da yıpranmıştır o çizik yere yeni boya attırdığında orası biraz daha parlak görünebilir. Eğer beni rahatsız etmez desen zaten 2-3 ay sonra aynı renge geliyor, yok rahatsız eder dersen de pasta vb malzemeler ile yeni boyayı soldurabiliyorlar, ya da en güzeli komple bir pasta cila yaptır zaten yaz da geliyor

şimdi can abinin dediğin gibi bende aynı nedenden dolayı korkuyorum.2000 model opel astra g aracım var benimde sag arka kapının çıtanın hemen üstünde çizik ve hafif yamulma var bakıldığında bariz belli. ama ben sırf satarken boyalı derler çizikden dolayı boyandıgına inandıramam diyerek 2 yıldır boyatmadım ve hala aynı şekil kullanıyorum:D gözümde alıştı, başlarda arabadan bile soğumustum.Ankara sanayi de de 2 3 usta ile konustum böyle bin hiç boya bulastırma demislerdi.Aklınızı karıstırmak istemem ama ben sırf bu yuzden boyatamadım o bölgeyi.

Son düzenleme:
şimdi can abinin dediğin gibi bende aynı nedenden dolayı korkuyorum.2000 model opel astra g aracım var benimde sag arka kapının çıtanın hemen üstünde çizik ve hafif yamulma var bakıldığında bariz belli. ama ben sırf satarken boyalı derler çizikden dolayı boyandıgına inandıramam diyerek 2 yıldır boyatmadım ve hala aynı şekil kullanıyorum:D gözümde alıştı, başlarda arabadan bile soğumustum.Ankara sanayi de de 2 3 usta ile konustum böyle bin hiç boya bulastırma demislerdi.Aklınızı karıstırmak istemem ama ben sırf bu yuzden boyatamadım o bölgeyi.
Boyayı bozmadan kaportadaki hafif yamulmalar boyaya zarar vermeden giderilir. Yağlı çekiç diye tabir edilen ustalığı bilen bir kaportacı bulursanız sorun hallolur. Genelde bu tip ustalar servislerde bulunmaz, piyasada bu işleri yapan (genellikle eski amerikan arabası toplayan) eski ustalar var.

söylenenler doğru olabilir fakat çizik olan yerde boya kalkması var bu yüzden düzeltilsede boyasız beyaz bi parça kalıcak orda buda daha kötü bi görüntü oluşturur.satarken boyalı diye mırın kırın etmeleride beni ilgilendirmiyo böyle ufak tefek şeylere bakan insanlar isteyen alır isteyen almaz arabayı önemli olan benim göz zevkim açıkçası.ayrıca hiç anlamadığım şeydir bu değişeni varsa boyası varsa araba alınmazmı sonuçta motor ve yürüyende bişey yoksa araba alınır tabi ufak tefek boya olmak şartıyla komple boyalı arabayı bende almam tabi ama yok tampon değişmiş yok şu çizik boyanmış fiyatı düşer çok saçma bence.

Geri