Devi Yüksekliği ve Sonuç Olarak Stop Etmesi (Vogasplus)

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vogasplus Sıralı Sistemim var yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum şu sıralar bir sorun ile karşılaştım , aracım devri 4. ve 5 . viteslerde 2.500 , 3.000 devir yaptığında kırımızı ışık falan gördüğümde yavaşladığım zaman hemen duruyo. aynı şekil vites geçişlerinde bile o devri gördükten sonra gene duruyor. ama hızım sabit bir şekil 70- 80 km yaparken gazda hiç bir sorun yok durmuyo , 90 ve üzeri duruyo , benzine alıp denedim hiç bir sorun yok 150-160 banamısın demiyor durma falan yok

ne olması gerekiyo , konu hakkında bilgisi olan ?

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu Babaya Sormak lazım , büyük ihtimalle yaptırmamıştır. Filtre Bu aracı durdurmaya sebep mi oluyor

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Duruyor mu, yoksa benzine mi geçiyor? Eğer filtre sorunu varsa, yetersiz gaz gelecek, bu durumda sistem basınç düştüğünden gaz bitiyor şeklinde algılayacak ve benzine geçiş yapacaktır... Ne olursa olsun Emre beyin dediği gibi filtreleri elbette değiştirin. Fakat araç, benzine geçmiyor direkt stop ediyorsa durum çok farklı da olabilir. Aracınızı bilgisayara bağlatıp stop koşullarını oluşturduğunuz anda, ekrandaki parametreler sorunu belirlemeye yeterli olacaktır.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
duruyor derken ben yavaşlıyor algılamıştım, sanırsam başlıktaki kelime doğru, stop ediyor araç.

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal aracı sürerken 4 ten 5. vitese geçiş yaparken bile araç kendini kapatıyor . veya kırmızı ışık geldiğinde yavaşlamaya yakın gene kendini kapatıyor , hareket halinde iken vites değiştirdiğimde gazdayken araç kendini kapatıyor. malum hala haraket halinde araç.. debriyajı ayağımdan çektiğimde aracı ittirip(vurdurma) çalıştırma misali çalışıyor benzine geçiyor ve sorun yok benzinde , sadece gazda iken bu sıkıntı. 80- 90 ve üzerine çıktığında hız böyle oluyo

Son düzenleme:

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bu tehlikeli bir durum, hareket halindeki aracın stop etmesi fren ve direksiyon hidrolik basıncı ve bunlara bağlı bir sürü güvenlik sorunu oluşturur.. Yanlış anlamayın ama şimdi çok şaşırdım zira çözümü yazmadığınıza göre hala o şekilde aracınız ve risk almaya devam ediyorsunuz. Bu idare edilecek birşey değil. Sizin yerinizde olsam foruma sorana kadar çoktan servise götürmüştüm... Tabii ki sanayiye giderken sadece benzinde sürerek.

Son düzenleme:

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir dışında oldu bu olay şehir içinde 80-90 yapmam mümkün değil ve işim gereği şehir dışına zaten kolay kolay çıkmıyorum . o yüzden sorun hakkında önce bir bilgi sahibi olmak istedim. servise zaten boş olduğumda götürücem , araç evin önünde duruyo