Dijital klima ve kalorifer arızası...

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR ,,, ÖNCELİKLE ARABAM 97 MODEL VECTRA B 2.5 CDX ... 1 HAFTADIR BASKI SETİ VE BASKI BİLYASI BEKLİYORDUM NİTEKİM YAPTILAR...

BİLİNDİĞİ GİBİ SOL ÖN FARIN HEMEN ARKASINDAKİ KUTUDA BÜYÜK RÖLE lerin olduğu bi kutu var ... o kutunun içinde en başta kahverengi bi röle ,, aracım yapıldıktan sonra klima tuşu yani AUTO ve kalorifer tuşu ECO işlev görmemekte aynı zamanda dışarıdaki havayı kesen tuşta işlevini görmemekte ....

en baştaki kahverengi röle yerine takılıyken anahtarı kontakta 2 inci kademeye çevirdiğimde klima fanı devreye giriyor .... söktüğümdeyse duruyor ki bende söktüm ... aracımda klima ve kalorifer ve dışardaki hava akımı tuşu hiç biri çalışmıyor .... bunun sebebi ne olabilir ... çok acil hemde çok çok acil yardımlarınızı bekliyorum... bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ...

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaş kimsenin bi bilgisi yokmu ... ?? kış geldi klimayı geçtim kaloriferde çalışmıyor anlayan olsa gösterecem anlayanda yok ki

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anahtarı yarım çevirdiğinizde aracın önünde radyatör üzerindeki fanmı çalışıyor? Eğer bu çalışıyorsa radyatör üzerindeki iki tane fiş var çapı büyük olanı fan çalışırken bir sök bakalım duracakmı durursa fan müşürü bozulmuştur.Dijital klima panelinin çalışmaması direksiyon altındaki sigortaları kontrol ederek çözebilirsiniz.Benim anladığım kadarıyla araçda 2 arıza var gibi.

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam teşekkür ederim ... fan müşürü arızalı çıktı bide sigorta kutusunda da arıza çıktı .. sigorta kutusunu halledebildik te ,, şu fan müşürü nü burda bulamadım sordum servise 100 tl dediler ... yine de saol

srknhrz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm benzer ama daha büyük bir sorun bende de mevcut, acaba sebep aynı olabilirmi. Ben kontak anahtarını çektiğimde bile fan çalışmaya devam ediyor. Enson kutup başını söktüm sonra fan kablolarından birini sökmek zorunda kaldım..

osmanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bülent kardeş benim de benzer ama değişik bi arızam var o da mı fan müşüründen acaba bi anlatayım... araç 97 b kasa vectra düz vites ve dijital klimalı.. durum şöyle; araç fan 90 derece de fan açtıgında artık bi türlü durmuyor (2 fanda).. derece 83-84-85 dereceden de aşagı inmiyor genelde..taaaki arabayı kenarar çekiyorum stop ediyorum,, sonra tekrar kontak acıp uyarı ışıkları yanık şekilde 10-15 saniye(genelde) bekliyorum ondan sonra FAN DURUYOR.. aradaki fark ise (KONTAK ACIK HALDE) genelde derece 79-80 derece civarı oluyor..YANİ BU DURUMDA DURUYOR..aradaki DERECE farkından mı -4-5 derece oluyor çünkü? yada nedendir acaba? kimisi klima müşüründen olabilir diyo olabilir mi?

Son düzenleme: