Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

bıldıgım kadarı ıle turkıyede 45 derecelık yokuslar yok dostum.
sen nerden buldun bılmem ama olmadıgı kanısındayım.
kaldıkı her aracın kendıne aıt tırmanma derecesı var, bunu bazı araclarda teknık ozellıklerınde yazıyor.
45 lık acıyı cıkan bı aracta yok :d
yanı bugun sana bısey yok dostum:D

istanbulda var. hemde alası. 45 derece neki :) bana 75 gelen rampa var. :D

Ayrıca şirket aracları dizel doblo ve fiestaları hiç bir şekilde el freni kullanmadan kaldırırım. elim ayagım alışkın. ama kendi aracım astra g 3 ay oldu el frensiz yokuşlarda kaldıramam. yahut baya kaydırırı deviri 4000in uzerine cıkarır öyle. hiç gerek yok el freni acemilikte eniyisi.

Son düzenleme:
el freni gereksiz,,45 derecelik rampa mı olur,,,en iyisi rampada hiç durmamak diyen kocaeli li arkadaş 10 günlüğüne trabzon da araba kullansan foruma yazdıkların kökten değişir

el freni gereksiz,,45 derecelik rampa mı olur,,,en iyisi rampada hiç durmamak diyen kocaeli li arkadaş 10 günlüğüne trabzon da araba kullansan foruma yazdıkların kökten değişir

el freni kesinlikle gereksiz... zaten onu başka amaçlar için koymuşlar oraya...
trabzonda o kadar zorlu yokuş mu var allah aşkına. ben aracın yokuşta hareketliyken patinaja düştüğünü bilirim... nerdesiniz ankaralı arkadaslar :)

Ben Tekirdağın ilçesinde oturuyorum burda 45 derecelik yokuş resmi yollayabilirim size 2 3 farklı yerden..gezmek zor gelmese çok daha fazlası var..Yokuşun düze çıktığı yerde yolu göremiyorum..Doğal olarak durmadan geçemiyorum resmen havaya bakıyorum :D

Geri