Dik yokuşta motor titremesi

debriyaj bitmişdir bir şey olmaz 50 bin km de gider ama o titreme işde tek sıkıntınız o titreme ve ve zamanla o titremenin yanında gelicek olan şarıltı sesleri olur..

o tür bir titreme bende de oluyo kestirmek olarak kullandığım bir yokuş var ne zaman oraya çıksam araba deli gibi titriyor 2.viteste arabam sıfır baskı veya balatayı bir yokus bitirdiyse işiımiz var:)

o tür bir titreme bende de oluyo kestirmek olarak kullandığım bir yokuş var ne zaman oraya çıksam araba deli gibi titriyor 2.viteste arabam sıfır baskı veya balatayı bir yokus bitirdiyse işiımiz var:)

Ama aramızdaki fark sen 2 ile çıkıyon ben 1 ile çıktım :D.
bencede bi kere yokuş çıkmakla debriyaja bişi olcağını sanmam.Tabi ömrü biraz kısalmış olur ama bi kere çıkmaklada ömründen 5bin km gitmemiştir herhalde;)

Gider gider,boşuna opelci deiliz yani:p:p

debriyajı 100 metrede de bitirirsin 100 bin km de de,kullanım şekli çok önemli ..

yarım debriyaj geri geri tam gaz dik yokuş çıkan arkadaşım 20 metrede balatayı paramparça etmişti gözümün önünde..dışardan seslendim bırak zorlama diyene kadar dumanlar kokular gitti balata..

debriyajı 100 metrede de bitirirsin 100 bin km de de,kullanım şekli çok önemli ..

evet bunun üstüne ibr laf denmez titreme zaten ya debriyajdan olur ya motor kulaklarından allah korusun ordan olursa büyük masraf ama olmaz çok çok zor yani genelde %90 debriyajdan olur..

Geri