Dikiz aynasinin yumuşak olmasi hakkinda

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Sitede Dikiz aynası ile ilgili arama yaptım ve aşağıdaki linki buldum ve okudum. Hemen hemen arkadaşla aynı sorunum var. Fakat ne yapmam gerektiğini tam olarak anlayamadım. Rica etsem tekrardan ve biraz daha anlaşılır şekilde anlatabilir misiniz.:eek:

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=67339&highlight=dikiz+aynas%FD

Birde resimde kırmızı ile işaretlediğim yer, aynayı kilitlemek için mi kullanılıyor yoksa başka bir amacı var mıdır?
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Ayna.jpg
    Ayna.jpg
    6.4 KB · Görüntüleme: 78

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O gece-gündüz ayarı. Gece çevirirseniz ayna yukarı doğru bakar ve arkadan gelen araçların farı gözünüzü almaz.

Ama opeldeki bu kronik problem yüzünden çevirmeyi bırakın, o konuda arkadaşın bahsettiği gibi aynaya dokunsanız bile ayarı bozulur :)

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla resimdeki işaretlediğim topuz kısmından aynayı ayırıp oraya bir parça ile sıkışmasını sağlamaktan ibaret bir işlem; (Ama vinlex ne bende bilmiyorum; bir kumaş parçası sanırım)

aynaf.jpg

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece ayarına alınca ben hiçbişey göremiyorum.o yüzden hiç kullanmıyorum :D gözümü alınca bayan sürüş moduna giriyorum :D

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aynada da aynı sorun var yalama gibi bisey olmus üflesen ayarı degişiyor kronik galiba herkesde olduguna göre bide bu tavan kuşakları var sinir bozucu :mad:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla resimdeki işaretlediğim topuz kısmından aynayı ayırıp oraya bir parça ile sıkışmasını sağlamaktan ibaret bir işlem; (Ama vinlex ne bende bilmiyorum; bir kumaş parçası sanırım)

aynaf.jpg

Evet aslında mantıklı buradan ayırmak ama dediğin gibi önce vinil nedir onu öğrenmek gerek :)
Yada kulak kürdanı soksak olmazmı ki :D

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
o nedir çanta okul çantalarının kumaşı oluyor int den aratsanız çıkardı vinlex

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Ben vinil yerine siyah poşet kullandım kat kat yaparak fazla kat yaparsanız bu seferde topuz oturmuyor. Topuz tam oturana kadar kalınlığı ayarlayın eskisi gibi olmasada en azından size yetecek kadar sertleşiyor.

Yada 70 TL verip yenisini almak :hıh: