Direksiyon titremesi

Sahin2298

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel Astra H 1.3 cdı easytronic aracımda sorunu bulunamayan direksiyon titremesi var. Araç 90 km hıza ulaştığında direksiyon sağa sola vibrasyon yapıyor. 7 farklı rot balans ustasına gösterdik ama sorun çözülmedi. Ankarada önerebileceğiniz usta varmıdır.

Direksiyon kutusu olabilir eğer ön takımda sorun yoksa ki balans ve rot ayarı iyi yapıldıysa. Rot ta iyi bir sonuç çıkması lazım normal şartlarda

Opel Astra H 1.3 cdı easytronic aracımda sorunu bulunamayan direksiyon titremesi var. Araç 90 km hıza ulaştığında direksiyon sağa sola vibrasyon yapıyor. 7 farklı rot balans ustasına gösterdik ama sorun çözülmedi. Ankarada önerebileceğiniz usta varmıdır.
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum 1 sendedir çözemedik. özellikle rampa çıkarken araç yüke binince kendini çok belli ediyor. 120 km sonrası titreme kesiliyor. bende 3 tane rot balansçıya gittim. sağlam aksları bile değiştirdik bana mısın demiyor. biz artık oynar göbekli volanttan şüpheleniyoruz. halbuki set olarak 50.000 km önce değişmişti ama geriye başka bir şey kalmadı. volantı bir kontrol ettirin. yada lastiğin içinde teller var oda koparsa bunu yapar gerçi böyle bir şey olsa rot balansçı anlar.

Direksiyon kutusu olabilir eğer ön takımda sorun yoksa ki balans ve rot ayarı iyi yapıldıysa. Rot ta iyi bir sonuç çıkması lazım normal şartlarda
Ön takımda hiç bir sorun çıkmadı hatta boşuna tabla rot mili amartisör kulelerini değiştirdiler ama sorun çözülmedi

Lastik kaynaklı olabilir, benim yazlık lastikler titreme yapıyordu kışlıklar yapmıyordu. Ayrıca eğer jantlarda eğrilik varsa o da titremeye sebebiyet verebilir. Araç üstünde balans ayarı da denenebilir. Soner Rot Balans'tan ben memnun kalmıştım, yol testi vs. de yapmışlardı.

Lastik kaynaklı olabilir, benim yazlık lastikler titreme yapıyordu kışlıklar yapmıyordu. Ayrıca eğer jantlarda eğrilik varsa o da titremeye sebebiyet verebilir. Araç üstünde balans ayarı da denenebilir. Soner Rot Balans'tan ben memnun kalmıştım, yol testi vs. d

Lastik kaynaklı olabilir, benim yazlık lastikler titreme yapıyordu kışlıklar yapmıyordu. Ayrıca eğer jantlarda eğrilik varsa o da titremeye sebebiyet verebilir. Araç üstünde balans ayarı da denenebilir. Soner Rot Balans'tan ben memnun kalmıştım, yol testi vs. de yapmışlardı.
lastik ve jantları değiştirip denedik ama sonuç yine aynı finish balansta yapıldı ama sonuç değişmedi malesef

Geri