dizel Corsa D arabam çok yakıyor.. :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ozzy45
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ozzy45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. bugun manisadan didime gittik. depoyu fulledim Shell'de. 235 km de yaktığım mazot 45 tl. hesapladık 195 krş felan yapıyor. ve bu değer uzun yolda. aracım 90 hp 6 ileri olan versiyonundan 08 model.

eski aracımda lpg vardı onlada aynı yakıyodum. bu değeri ölçtükçe arabadan soğudum. uşağa gittim geldim 500 km de 100 tl mazot yaktık. Bu değer normalmidir? ilk dizel deneyimimiz bu çok hevesle bol bol gezeriz diye aldık. acayip moralim bozuldu..

-Aracımda sorun varmıdır
- Fazla yakmasına ne gibi şeyler etki eder
- Sizin yakıt değerleriniz nedir ve ne yapmam lasım..

yardımlarınız için teşekkur ederim.

sonuçta araç 1.3 motor... eğer uzun yolda 90-100 seviyesini geçiyorsanız ş.içinden fazla yakması çok doğal.. mesela benim dizel puntom ş.içi 5.2-ş.dışı 6.1 yakıyor:D

yakıt tüketiminiz normal. 100 km de yaklaşık 5.3 lt yakıt tüketmişsiniz. son derece normal bir değer.

lpg ile dizel zaten birbirine çok yakındır. şaşıracak bişey yok.

ya bana çok acayip geldi bilmiyorum. millet yazıyor bir depoya 1000 ye yakın km yaptım felan böyle duyunca etraftan bende doğal olarak çekimser davrandım. birde geçen gün gazetede okudum en az yakan araç corsa d secilmis sonrası volvo vardı dizeller arasında. bunuda okuyunca insan ister istemez iyi bi yakıt değeri istiyo :D

bu hiza bence araciniz az bile yakmis. bizim arkadasta pontiac trams am var. 30 litre benzin yakiyor. yani yaklasik 100 km de 130 lira. o naapsin

ama onunki v8 dir simdi onun zevkide başka :)

Astra f benzin için söylüyorum shell'den benzin aldığımda şehiriçi tam 100 km eksik gitmişti şu an polo tdi kullanıyorum bp den euro diesel alıyorum 4.depo olacak sanırım ilk depoyla şehiriçi ve şehirdışı karışık 960 km gitti ancak ilkinde bilmediğimizden yedek depoyuda doldurttuk ikinci seferde yedek depo dolmadan sadece şehiriçi sanırım 45 lt di 880 km gitti yani şehiriçi 18 kuruş yaktı.

Astra f benzin için söylüyorum shell'den benzin aldığımda şehiriçi tam 100 km eksik gitmişti şu an polo tdi kullanıyorum bp den euro diesel alıyorum 4.depo olacak sanırım ilk depoyla şehiriçi ve şehirdışı karışık 960 km gitti ancak ilkinde bilmediğimizden yedek depoyuda doldurttuk ikinci seferde yedek depo dolmadan sadece şehiriçi sanırım 45 lt di 880 km gitti yani şehiriçi 18 kuruş yaktı.

hem benzin hem ş.içi baya iyiymiş ozaman sizinkisi:confused:

Bizim karışık kullanımda 5.5lt tüketimimiz var sizinki de normal aslında.Araba ne yapsın mazot fiyatları ucuyor :mad:

Geri