dizel Corsa D arabam çok yakıyor.. :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ozzy45
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ne bekliypdun 3lt/100 km yakmasınımı? gayet az yakmış işte!! böyle kaç kurruş yaktı hesabına girerseniz zaten bişey anlama şansınız yok. litre/km hesabı yaparsanız hem kendiniz hemde tüm dünya daha kolay anlayacaktır.

normal yani otobanda bastım diyosunuz , corsa gerçekten az yakar ancak sizin arabanız 90 hp 6 vites , yani bu arabayla sürat yapmak istoyurum diyorsanız o yakıt değerleinide görmeye alışın, sakin kullanmayı deneyin birde farkı göreceksiniz .... şuan şehiriçi tüketimim 4,9/100 lt antalya - 1,3 cdti 75 hp corsa d

at arabası kullansanız at 100 km de aynı arpayı yer

bugunde 150 km yol yaptım 30 tl yaktı. pek basmadımda ş.içi dışı karısık kullandık izmir sasalıya gittik. şimdi depoya enjöktör temizleyici katkı birde filtreyi değiştireyim bakalım onlar fark yaratıcak mı. değerler normal de yinede iş görücekmi onu denemek istiyorum.

benimki 5kişi ve bagaj full olarak 17 kuruş yakıyor, şehir içi-dışı karışık ve yol kötü, torosları falan tırmandım. otoban olsa 15 kuruşu geçmez diye tahmin ediyorum. sizinki biraz fazla geldi bana da..

ya dayımın corsada sapıttı 6.5 yakıyor şehir içinde 5.4 gördük ama şimdi 6.5 yakıyor...

valla anlayamadık bi normal bi anormal yakıyo diyolar :) bakalım bakam filtre enjektor temizlemek iş gorucek mi

2008 Corsa D 75 hp ile şehirdışında 80-90km/sa'yı aşmadan 100 km'de 4 litre mazot kullanıyorum.Litresi 3,5 tl kabul edersek 14 tl'ye denk gelir.90 bg motorların katalog değerinde 0.2 litre fazlalığı var,pratikte buna 0.5 litre fark var denirse ve aracı hızlı kullandığınızdan dolayı da 1 litre eklenirse yakıtınız normal görünüyor:)

2008 Corsa D 75 hp ile şehirdışında 80-90km/sa'yı aşmadan 100 km'de 4 litre mazot kullanıyorum.Litresi 3,5 tl kabul edersek 14 tl'ye denk gelir.90 bg motorların katalog değerinde 0.2 litre fazlalığı var,pratikte buna 0.5 litre fark var denirse ve aracı hızlı kullandığınızdan dolayı da 1 litre eklenirse yakıtınız normal görünüyor:)

3 kere okudum :D kafa basmadı bi an :kop:
güzel hesap olmuş :o

Geri