Dizel Hk...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tayfun35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar reno megane 1.5 dizel nasıl bir araç kullanan varmı aranızda. yakıtı 180 kuruş filan diyorlar. astramı reno meganemi...

bu konunun sonu olmaz tayfun bey.bu tıp karsılastırmalar sureklı yapılıyor.sız ne ıstıyorsunuz bır aractan oncelıkle onları yazarsanız daha saglıklı blgı verılebılır.daha bugun yoldan geldım astra 1.3 eassytronıc ortalaması 4.2 100 km de.yanı 15 kurus yakıyor mazot 3.60 ıken.artısı var eksısı var opelın.
neyse benım tercıhım opelden yana olur.

bu konunun sonu olmaz tayfun bey.bu tıp karsılastırmalar sureklı yapılıyor.sız ne ıstıyorsunuz bır aractan oncelıkle onları yazarsanız daha saglıklı blgı verılebılır.daha bugun yoldan geldım astra 1.3 eassytronıc ortalaması 4.2 100 km de.yanı 15 kurus yakıyor mazot 3.60 ıken.artısı var eksısı var opelın.
neyse benım tercıhım opelden yana olur.

Aslında haklısınız. hasan bey

asıl sormak istediğim şu tabikide bu konu defalarca tartışıldı. günümüzde benzin fiyatları uçuk rakamlarda inanki astra g kasa aracımı çok seviyorum lpg taktıramadım neden diyecek seniz bu aralar maddi olarak biraz sıkıntıdayım. arkadaşla yakıt ortalamalarını karşılaştırdık megan dizelin 180 kuruş yaktığını benim aracın ise 320 kuruş yaktığını söledi. bundan dolayı biraz soğudum lpg taktırsam bile 250 kuruş yakar dedi. bundan dolayı sizce aracımı satıp megan alayımmı. sizin görüşlerinizi almak için açtım konuyu. birde 1.3 astra manueller tabiki iyidir kötü demiyorum ama kalkış hız 1 vitesteki kalkış hızı filan megan ile kıyaslasak? astra g kasa editionmu satıp 2 sinden birini dizel almayı düşünüyorum ne dersiniz ?

hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

yol tutuşu olarak astradan sonra hüsrana uğrarsın yakıt olarak renaultların daha az yaktığı söyeniyor ama astranında vergi avantajı var 1248 cc. olmasından

Megan az yakar. Geri kalan her şeyde astra.Konfor, yol tutuş, güvenlik, kalite.

Performansı yeterli fakat 1. vitesi çok kısa kalkışı iyi değil.

Dünkü denemelerimde 0dan 100e 12 saniyede ulaştım.1.3 kaldırmaz diyenlere izletebilirim 12 küsür saniye 0-100ü . Chiple benzinlileri kovalar diye düşünüyorum

Kalkışlarda mutlaka Astra G'yi aratır dizel.Ama megan astranın tadını vermez.Tercihim astra.

tartışmasız astra :)

evet renault bıraz, sadece bıraz daha az yakar. mazot fıyatının benzıne yaklasması bıle benı dızelden vazgecıremez.zıra bırısı 100 mk de en az 6 lıtre yakacak, dıgerı 4.bu durumda bıle 24 kurusa 15 kurus gıbı fark cıkacak kılometrede.benzın dızel kıyaslamasını varın sız burdan yapın.ben tercıhımı zaten soylemıstım.astra.

dünya üç şeyin değer kaybetmeyeceğinden ve mükemmelliğinden bahseder.Bunlar;
1ncisi Amerikan Doları
2ncisi Rus bayanı
3ncüsü ise Alman Arabasıdır.
ASTRA..!

annem 2003 10. aydan beri 250.000 km dir megane 2 kullanıyor. bu süreyi şöyle özetleyim.

tüketimi halen ilk günki gibi mükemmel sınıfındaki bir çok araçtan daha düşük. tek sorun dizel yakıtta her gün zamlanıyor.

yedek parçaları hem uzun ömürlü hemde uygun fiyatlı.

yoltutuşu konusunda dynemic paket alırsan sıkıntın olmaz on numara yol tutar.

çılışmasını etkilemez ama mükkemmle önem veriyorsan plastik aksamları berbat 5 yıl sonra soyulma çatlama yapıyor. klima fan motoru, cam otomatiği gibi ufak arızalar vermeye başlıyor.

alırken renault alınmaz dizel çok masraf açar demişlerdi ama bizi şimdiye kadar hiç üzmedi 120.000 km den sonra hiç ağır bakım yaptırmadık zannedersem 255.000 oldu sağdece her 10.000 km de bir yağını filtrelerini değiştirdikbirde 190.000 km de trigeri ni değiştirdik. henüz masraf açmadı ama artık soğuk havalarda ilk marşa bastığımızda ve gaza çok yüklendiğimizde duman atıyor yakın zamanda bütçe yapıp devamlı götürdüğümüz ustamızda ne gerekiyorsa yaptıracaz. genede çok aşırı masraf açmaz düşüncesindeyim.

Son düzenleme:
Geri