dizel motor kızdırma bujisi

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce servise gittim. arıza ığı yanıyor fakat tech2 de arıza gözükmüyordu. usta ilk kızdırma bujisine baktı ve 2 tanesi patlak dedi. söktü gerçektende buji ucu kurum bağlamıştı. sağlamına bakalım dedim onda kurum yoktu. 2 adet bosh marka buji aldık (tanesi 20tl) patlak olanları değiştirdik. arıza ışığı yanmamaya başladı taki bu akşama kadar (100 km yol yaptım) şu anda yanıyor. bazen 2 dk sonra bazen ilkçalışıp rolantideyken 20 sn sonra.
1. takılan bujiler yan sanayi olabilir mi
2. sağlamların markasını bilmiyorum ama zannedersem farklı bu fark arıza ışığını yakar mı.
3. corsa 1.3 cdti için önereceğiniz kızdırma bujisi var mı.
değerli yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben özel servise gidiyorum tech2 cizah değilde başka bir cihaz kullanıyorlar orada hemen hatayı gösteriyor ve arızayı siliyorlar.

Acaba arızayı sildirmediğiniz içinmi hala yanmaya devam ediyor.

Bu arada bende bosch taktırdım bende herhangibir problem olmadı. Zaten orjinalinide bosch un ürettiği söyleniyor.

hakanatila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da kızdırma bujisi değiştikten sonra tekrar yandı arıza lambası, bujilerin takıldığı yere ve kablo uçlarına sanırım temizleyici bir spreydi onu sıktılar tekrar yanmadı, denemekte fayda var bir de temizletin isterseniz.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar servise gittim. değiştirilmeyenlerden 1 tanesi daha patlamış. hepsini aynı marka bosh ile değiştirdim. bakalım ne olucak. arıza 1 tanesinde ise hepsinin mi değişmesi gerekiyor.

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de tek tek kısa süreler ile bozuldular. son ikisini beraber değiştirttim. Bir daha sorun çıkartmadı.

witan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosch iyidir