Dizel yakitim fazla?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan finished
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Dizel yakitim fazla?

Kullanım tarzınıza bağlı yeni olsa bile vitesi kaçta değiştiriryorsunuz ilk dizelin ise çok normal diyebilirim benzinli alışkanlıkları :) Ama değil ise biraz sert kullanmış olabilirsiniz ben alır almaz uzun yol yaptım antalya kocaeli (İzlenim kısmında var ) 4.9 luk bir ortalama yakaladım klima açık şekilde ama zamanla düşer sizinde biraz daha sakin kullanın motor sesine kaptırmayın kendinizi :)

albertxx link' Alıntı:
Kullanım tarzınıza bağlı yeni olsa bile vitesi kaçta değiştiriryorsunuz ilk dizelin ise çok normal diyebilirim benzinli alışkanlıkları :) Ama değil ise biraz sert kullanmış olabilirsiniz ben alır almaz uzun yol yaptım antalya kocaeli (İzlenim kısmında var ) 4.9 luk bir ortalama yakaladım klima açık şekilde ama zamanla düşer sizinde biraz daha sakin kullanın motor sesine kaptırmayın kendinizi :)

Aracta tekken devir 4.500 e gelmeden vites atmam :D Ailemleylen ise 2000 i gecirmem :D

ayni donanım ve motor seçeneğindek, tüm araçların yakıt verisi aynıdır. az yakan yada çok yakan araç değil, aracı kullanan ve kullanım koşullarıdır.

bu resmi bugün aracımı parkederken çeltim. haftanın 4 günü sabah ve akşam mesai saatlerinde eryaman bakanlıklar arası 3 günü de iskitlere gidiyorum. sanırım 10-15 km içinde yakıt ışığı yanar.

Ekli dosyalar

• Ekran Alýntýsý.webp
    Ekran Alýntýsý.webp
    21.2 KB · Görüntüleme: 6
cosmo yiktin ortaligi bu resimle :)
( olaganustu beceri gerektirio bana gore )
harbiden yetenek meselesi bu kadar az yaktirmak... ama araci hizli kullanmakta yetenek meselesidir :)))

astra h aracım halen 5.9 lt/100 km yakıyor :) j ile kimse selektör yapmadan yol veriyorum ama h a binince benm de karakterim değişiyor :)

önce 1000 km yi aşın sonra ortalama tuketımı sıfırlayıp o sekılde sakın kullanın bakalım kac gosterecek bende merak ettım . benım ortalamam 5.5 .

Evet hizli kullanmakta yetenek isi :D Bakalim insallah ciddi bir olur.

Geri