Dizelciler Zam Yolda... Depo Boşsa 23:59'a kadar doldurun derim :)

sanırım 7 kuruşluk bir güncelleme söz konusu:)

her zaman aldığım opette dün 3.84'tü, gece 00'dan sonra güncelleme (!)geldi...
Bugün geçerken baktım 3.93 yazmışlar... 9 kr güncelleme olmuş...

Otobüs firmaları hurdaya çıkacak duruma gelmiş büyük motorlu balıkçı takımlarını satın alıyrolardı.Motor gücüne göre yıllık mazot alma hakkı olduğundan kayık varmış gibi gösterip mazotu otobüelere aktarıyorlardı.Hatta kayığı olanlar hep dizel araba aldı.Baya iyiydi, en son hatırladığım litresi 2.10 lira.Fakat yeni sistemde şöyle bir uygulama yaptılar, euro dizellerin yeni nesil araçlarla uyum sağlamasını sağlayan bir kaç katkı varmış onları artık koymuyorlarmış içine.Kayık motorları genelde eski nesil olduğu için sorun çıkmıyor.Hatta su bile koysan yakıyo desek yalan olmaz :) Ama bir çok aracın bu ucuz mazot yüzünden komple yakıt sistemini yenilediğini duyar olduk :)

aynen bizde 3.92 den aldık yedik zammı :)))))hayırlı olsun .:)

hep söylerim yapsınlar benzini 10, mazotu 7, lpg yi 5 tl. 2 sene zam yapmasınlar.

Otobüs firmaları hurdaya çıkacak duruma gelmiş büyük motorlu balıkçı takımlarını satın alıyrolardı.Motor gücüne göre yıllık mazot alma hakkı olduğundan kayık varmış gibi gösterip mazotu otobüelere aktarıyorlardı.Hatta kayığı olanlar hep dizel araba aldı.Baya iyiydi, en son hatırladığım litresi 2.10 lira.Fakat yeni sistemde şöyle bir uygulama yaptılar, euro dizellerin yeni nesil araçlarla uyum sağlamasını sağlayan bir kaç katkı varmış onları artık koymuyorlarmış içine.Kayık motorları genelde eski nesil olduğu için sorun çıkmıyor.Hatta su bile koysan yakıyo desek yalan olmaz :) Ama bir çok aracın bu ucuz mazot yüzünden komple yakıt sistemini yenilediğini duyar olduk :)

benim araba da o dediklerinizin tamamini yakiyor.

benim araba da o dediklerinizin tamamini yakiyor.

Ben yine de tekneler için ayrılan mazot tan kullanmayın derim.Su gibi mazot olduğu bile belli değil.Diyorum ya bir çok katkı içinde mevcut değil.Bir kerede olmasa da ileriye dönük hasar verir kanısındayım.

Ben yine de tekneler için ayrılan mazot tan kullanmayın derim.Su gibi mazot olduğu bile belli değil.Diyorum ya bir çok katkı içinde mevcut değil.Bir kerede olmasa da ileriye dönük hasar verir kanısındayım.
burda (fethıye ve yakınlarında) büyük teknelerden hiçbiri türkiye rafinerilerinde üretilen mazotu kullanmıyor.ihtiyaç olunca adamlar rodosa gidiyorlar mazot almaya.orda litresi 1 dolar çünkü.bizde yaklaşık iki buçuk katı.
çok ahmak bir milletiz.tıkımız çıkmıyor :D satçam savcam arabayı şunu bunu.tekrardan motora döncem,alcam bi yamaha ybr.100 km de 2-3 lt tüketim :D

Geri