ecn 42052 hata kodu var. carbon clean faydasi olur mu

kiribiyik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Araçta ecn 42052 veya p0420 hata kodu var. Arabaya bir etkisi yok ama egsoz emisyon lambasini yakiyor. Önceleri söndürttükten sonra 15-20 km gidince yaniyordu. Arabayi bakima soktum. Yagi bujileri filan degisti. Bir daha söndürttum ilkinde 140 ikincisinde 260 km sonra yandı. Belki diyorum carbon clean yaptirmanin faydasi olabilir. Çunkü hata kodunun aciklamasi su: kataliktik konverter eşiği/verimi sınirlar altinda. Emisyon degerleri yüksek olduğu icin yakiyor tahminim. Belki cc yapilirsa emisyon degerleri düsecegi ucin yakmaz diyorum. Gerci aracin yakiti da fena degil. Uzun yolda km 26.9 kuruş yakti. Araç 2004 astra h benzinli. Sizce faydasi olur mu carbon clean. Cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Araçta ecn 42052 veya p0420 hata kodu var. Arabaya bir etkisi yok ama egsoz emisyon lambasini yakiyor. Önceleri söndürttükten sonra 15-20 km gidince yaniyordu. Arabayi bakima soktum. Yagi bujileri filan degisti. Bir daha söndürttum ilkinde 140 ikincisinde 260 km sonra yandı. Belki diyorum carbon clean yaptirmanin faydasi olabilir. Çunkü hata kodunun aciklamasi su: kataliktik koiği/verimi sınirlar altinda. Emisyon degerleri yüksek olduğu icin yakiyor tahminim. Belki cc yapilirsa emisyon degerleri düsecegi ucin yakmaz diyorum. Gerci aracin yakiti da fena degil. Uzun yolda km 26.9 kuruş yakti. Araç 2004 astra h benzinli. Sizce faydasi olur mu carbon clean. Cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Aracınız lpgli mi benim aracimda 2005 model lpgli ustaya ne zaman gitsem lamba yanması yüzünden lpg kaynaklı aracda bir sorun yok benzinde biniyorum sorun gözükmüyor lpg ye geçince 15-20 km arasında yanıyor bu hafta sonu lpg sistemini gözden geçirilmesi için lpg ciye sabahtan gidecem baktık olmuyor lpg sisteminin fişini cekecez her 2000 km de bir benzin katkısı katıp devam edecez bu yeni opeller beni arabadan soguttu her sanayiye gidiste birde lamba söndürme parası veriyoruz bostan yere 13 yaşımdan bu yana ailecek opel kullanırdık eski opeller bu kadar Hassas deildi her Güzelin bir kusuru vardır derler ama Astra h için bu kadar kusur fazla

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız lpgli mi benim aracimda 2005 model lpgli ustaya ne zaman gitsem lamba yanması yüzünden lpg kaynaklı aracda bir sorun yok benzinde biniyorum sorun gözükmüyor lpg ye geçince 15-20 km arasında yanıyor bu hafta sonu lpg sistemini gözden geçirilmesi için lpg ciye sabahtan gidecem baktık olmuyor lpg sisteminin fişini cekecez her 2000 km de bir benzin katkısı katıp devam edecez bu yeni opeller beni arabadan soguttu her sanayiye gidiste birde lamba söndürme parası veriyoruz bostan yere 13 yaşımdan bu yana ailecek opel kullanırdık eski opeller bu kadar Hassas deildi her Güzelin bir kusuru vardır derler ama Astra h için bu kadar kusur fazla
Artı egsoz(örgülü kısım dahil) manifolttan yanlış hava alıyorsa buda yapar

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg montajında veya kalibrasyonunda bir hata var.
Lpg'de hepsi arıza lambası yakar normal diyen usta bozmalarına kulak asmayın.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Artı egsoz(örgülü kısım dahil) manifolttan yanlış hava alıyorsa buda yapar

Selim abi Yarinda egzoz spirali bozuk mu diye baktiracam sabah işe giderken yolum üstünde
2 tane egzozcu var onlara kontrol ettirecem diyelim ki spiral bozuk abi degisince düzelir mi ve pazarda lpg sistemi kontrol edilecek

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:34 ----------

Lpg montajında veya kalibrasyonunda bir hata var.
Lpg'de hepsi arıza lambası yakar normal diyen usta bozmalarına kulak asmayın.

Ustaya gidiyorum lpgci baksın lpg ciye gidiyorum usta baksın bu lpgcinin birine sistemi komple kontrol ettirecem birde lpg devri için bobinden kablo çekmisler o hata da düzeltilecek

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi o lamba son model arabalardada yanıyor diyenimi duymadım abi bunun çözümü yok diyenimi dersin neler nelerrr herkes kendine göre bir açıklama bulmuş çok araba biliyorum arıza lambası hiç yakmamış kesinlikle montaj ve doğru ayarlarla alakalı olduğunu düşünüyorum Allah tecrübeli işi bilen ustalarla karşılaştırsın hem paranı alıp hemde moralinin bozulma olasılığı yüksek bir konu.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi o lamba son model arabalardada yanıyor diyenimi duymadım abi bunun çözümü yok diyenimi dersin neler nelerrr herkes kendine göre bir açıklama bulmuş çok araba biliyorum arıza lambası hiç yakmamış kesinlikle montaj ve doğru ayarlarla alakalı olduğunu düşünüyorum Allah tecrübeli işi bilen ustalarla karşılaştırsın hem paranı alıp hemde moralinin bozulma olasılığı yüksek bir konu.

Sağolun inşallah iyi bir ustaya denk geliriz mahallede iş yerinde astracı arkadaşlar var onların arıza lambası yanmıyor g kasa olsun h kasa olsun yanmıyor aracıma haftada 2 günde benzinde binerim 2 gün önce arıza lambasını söndürdük benzinde biniyorum sorun yok

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaslar merhaba. Araçta ecn 42052 veya p0420 hata kodu var. Arabaya bir etkisi yok ama egsoz emisyon lambasini yakiyor. Önceleri söndürttükten sonra 15-20 km gidince yaniyordu. Arabayi bakima soktum. Yagi bujileri filan degisti. Bir daha söndürttum ilkinde 140 ikincisinde 260 km sonra yandı. Belki diyorum carbon clean yaptirmanin faydasi olabilir. Çunkü hata kodunun aciklamasi su: kataliktik konverter eşiği/verimi sınirlar altinda. Emisyon degerleri yüksek olduğu icin yakiyor tahminim. Belki cc yapilirsa emisyon degerleri düsecegi ucin yakmaz diyorum. Gerci aracin yakiti da fena degil. Uzun yolda km 26.9 kuruş yakti. Araç 2004 astra h benzinli. Sizce faydasi olur mu carbon clean. Cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.
P0420 KATALİK KONVEKTÖR ARIZASI KATALİK İÇİNDE BULUNAN SERAMİKLER DE ERİME VAR VE GAZ ÇIKIŞI ZOR OLDUĞU İÇİN OSKİJEN SENSÖRÜ ÖLÇÜM HATASI YAPIYOR 1 ADET KATALİK KONVEKTÖR VE o2 SENSÖRÜ TAKACAKSINIZ

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P*420 katalizörün gittiği belirtisi ama ama öncelikle kaçak olmadığına artı kat sonrası sensorun arıalı olmadığına emin olmak gerek,bilgisayarla,en son çare kat kalır.