Egr Temizliği

blackice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaslar EGR temizligi gercekten onemli ve dogru kotu benzinden oluyor. benim de su anda arabam serviste bahsettiginiz gibi cekis dusuklukleri ve susma(stop etme) problemlerinden. ama bende bir deyakit pompasi sorunu da var bir ara sulu benzin koymusum sonradan haberini aldim. arabam 2 haftadir serviste ben ozleyince bi r tek hatunun fotografina bakilir diye bliyordum, kizim kizim diyordum ben bile bilmiyormusum ne cok sevdigimi. oturup fotograflara bakarak saatler geciriyorum vallaha. iyi forumlar sevgili opel sever arkadaslarim...

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar: 1,2 motor 99 motel otomatik corsa swing aracın EGR valfini kapalı conta yöntemiyle iptal edebilir miyiz bilgisi olan var mı?

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halcon negro'ya

Alıntı:
farkı hissettin mi? ben de acayip fark oldu sanki.bosuna astranın günahını almışım.yok kasa agır ondandır falan filan diye araba sürmenin zevkine vardım be.O zaman şu anlaşılıyo: Belli periyodlarda servis demese de(bilgisayarda görmese bile) egr temizliği-enjektor temizliği-carbon clear yaptırmak gerekiyor.

Evet, opellerde belli aralıklarla gaz kelebeği boğazı ve egr temizliği yapmak gerekiyor. Ben lpg kullanıyorum carbon clean yapmadım.

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar: 1,2 motor 99 motel otomatik corsa swing aracın EGR valfini kapalı conta yöntemiyle iptal edebilir miyiz bilgisi olan var mı?
Bende 2001 corsa c 1,4 var .Ben kapalı conta ile iptal ettim.Çünkü ecu da egr menüsü yok.Ama yine de o valfin (boşta olsa bile) çalışması gerek.Arada bir söküp temizlenmeli.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer servise gittiğinizde sadece bakım derseniz bakım yapılır. Şikayet belirtirseniz çekiş problemi gibi gerekli kontroller yapılır