el freni çekik olduu halde geriye kayma

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah kahwaltı için aracımı otoparka bıraktım.çok hafifte eğim wrdı ama önemsiz bişi.el frenini çektm arkadaşla oturduk.araç da hemen gözümün önünde.nası olduysa vale bi anda uyardı beni.bi baktm ki araç yawaş yawaş geriye dooru süzülüyor.kapıyı açmaya çalıştım açılmadı.adama anahtarı attım sonra farklı bir yereçekip anahtarı werdi.ben hala daha dumur durumdayım.el freni çekik olduu halde araç durdu durdu nasıl da bir anda geriye dooru hafif hafif hareket edebildi.ilk deffa böle bişi gördm walla....

aynı şekilde iki kere araç kayıp başka araçlara vurdu...olabiliyor yani...mutlaka viteste bırakmak lazım

aynı şekilde iki kere araç kayıp başka araçlara vurdu...olabiliyor yani...mutlaka viteste bırakmak lazım

:good::good::good::good:evet vitesde bırakmak mantıklı

yokuş aşağıya park edersem geri vites, yokuş yukarı park edersem ileri viteste bırakıyorum

kaç diş bilmiyorum da baya bi çekiorum yane kolumu yukarı kaldıracak kadar çekiyorum.yokuş da değildi iiki yoksa gayet güzel sahil yoluna çıkar hiç de hoş olmazdı kalanı.arkadaşımda vale de ben de bakakaldık nooluo die.her gün aracımı yokuşa koyuorum ünide.öle bişi gelrse başıma hiç de haberim olmaz öğlene yada akşama kadar:) ...

senin el freninin halatı gevşemiş veya teli incelmiştir. muhakkak ikisinden biridir. Halatı kontrol ettir. Masrafsız ama önemli bir durum. İvedilikle baktırmanı tavsiye ederim.

bende de sorun var bazen tutmuyor aheste aheste kayıyor el frenini dibe kadar çeke çeke sag kolum kas yapmaya başladı...Bazen de sanki kademe varmış gibi belli bir noktada biraz zorlanıyor ama orada bırakırsan araba kayıyor o zorlanan noktayıda geçmen gerekiyor baya zahmetli iş...
arabayı neden vitesde bırakıyorsunuz siz el freninize güvenmiyormusunuz?Yoksa sizin el freniniz yok mu?Vites de bırakmak ne kadar saglıklı şanzuman için acaba....Vitesteki arabada kayma yapar bilginize....

Geri