elimdeki sistem corsa c için nasıl olur ?

antibiotic1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceki aracımdan söktüğüm set aşağıdadır fakat yaşadığım sorun; şimdiki aracımda olan orjinal kasetçalarlı teyp olması (corsa c 2004)...

PIONEER TS-A6994S 600WATT

PİONEER GM-6500F 4 KANAL

PIONEER TS-G1643R 180 WATT

PIONEER TS-W309 1000 WATT

PİONEER MVH-1400UB USB GİRİŞLİ OTO MP3 ÇALAR ....

bu sorunu en kolay yoldan nasıl çözerim ? standart teyp orjinal kasetçaların yerine aparat yardımı olmadan takılır mı ? ya da sizin önereceğiniz başka bir yol var mı ? transmitter dışında ? bir de merak ettiğim bir şey ön kapı hoparlörleri 16 cm mi ? şimdiden teşekkürler...

orjinal teyp cikip iso soket yardimi ve ufak teyp konsol cercevesi ile montaj olur bi problem olmaz bilgi ekraninda teyp kapali iken gordugunuz saat tarih dereceyi gorursunuz, teyp o ekrana bilgi aktaramaz. direksiyon tuslariniz var ise bi aparat ile teybiniz baglanabilir direksiyondan da kumanda edebilirsiniz. on kapilar standarttir. 16-17 cm dir. elinizdeki kolonlari takmak icin zaten kasnak gerekecek(plastik yada mdf) o yuzden kac cm oldugu onemli degil. oval kolonlari da arka pandizotu degistirip mdf kestirp monte ederseniz daha verimli olur. eger orjinal pandizotu kesip monte ederseniz zamanla kolonlarin agirligina dayanamayip kirilabilir orjinal pandizot. anfiyi de ister koltugun altina ister bagaja koyarsiniz basta kabinle beraber bagajda oldumu sisteminiz calar hale gelecektir. benim tavsiyem ilk etapta kapidaki kolonlari degistirme meniz. orjinal kolonlari da iyi calacaktir pioneer teyple beraber. kolay gelsin.

sistemi taktım gayet güzel oldu , daha doğrusu taktırdım...ön kapı kolonlarını takmak için ameliyat gerekiyormuş bayağı meşakkatli...bir süre sonra bu sistemi geliştirmeyi düşünüyorum ama kolon takılacak yer kalmadı gibi bişi...1 çift oval kolon pandizota ortalanmış şekilde montajlı şu an...biraz kenara montajlasa 2 çift sığardı ama öyle bir imkan kalmadı şu an...ses kalitesinden oldukça memnunum ve bu kaliteyi bozmadan ses şiddetini arttırmak istesem sizce ne yapmam gerekir...

Ekli dosyalar

• 14.webp
    14.webp
    45.6 KB · Görüntüleme: 28
teybi daha ust seri bi teyple degistirebilirsin....

teybi daha ust seri bi teyple degistirebilirsin....
amacım sadece ses şiddetini arttırmak, anfi ve ya kolon değişimi olmadan sadece teyp ile ses şiddetinin artıcağını sanmıyorum... kaldı ki ses kalitesi olarak fark edeceğini de pek sanmıyorum... sizce gereksiz masraf olmaz mı ?

o zaman ben sorunu anlayamadim. elindekiler belli yaptigi is belli ses siddetini hic birsey ekleyip cikarmadan nasil yukseltebilir sin ki? belki anfi ayarlariyla olabilir ama cok bisey farkedecegini sanmiyorum.

Geri