Enjektörlü Arabaya Katkılı LPG Koymayınız , İyiliğiniz İçin...Neden Mi?? İçerde..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 18XET01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörlü Arabada Katkılı LPG Kullanırsam N'olurmuş ? Sorusunun Cevabı , Okuyunuz... :D

Enjektörlü Arabalarda Katkılı LPG Kullanırsan Enjektörleri Tıkar , Arabanın Hırpalanmasına Sebep Olur , Katkılı LPG Kullanma Bence ;)

Aygazdan Euro LPG + Aldık Araba 1 Ay Kendine Gelemedi

SEBEP : LPG nin İçine Yağ Benzeri Bir Şey Koyuyorlar + Performans İçin..

Bu da Enjektörlerin Tıkanmasına Sebep Veriyor , Bunun Kullanımı Devamında Arabadaki Enjeksiyon Sistemi Bozulmaya Başlıyor, Araba Gaz Yemiyor, Yerse veya Hırpalarsa Boğuluyor...

Karbüratörlü Araçlarda Katkılı LPG yi anlarım da Kesinlikle Enjektörlülerde Yanaşmam , Çünki İlerde Araba Ciddi Arızalar verebiliyor.. Enjektörleri Değiştirmek İçin Ecotec Kapağını Kaldırıp Bujilere İnmek Zaten Zor ve Zahmetli, Bunun Üzerine Valflerin de altına inip pistonlara ineceksin ki oraları temizleyip de enjektörleri değiştireceksin , bunun kısa yolu var mı , bilmem.. Ama Enjektör Değişimi Nerdeyse 6-7 saat alan bir işlem ve Gayet Maliyetli , Enjektör Başına 1000 TL.. Doğrusu 50 Litre Gaz İçin (Ankarada 100,105 TL ye Denk Gelir Bu) 100 TL lik Gaz İçin Arabamı Parçalatıp Enjektörlerin Değişimi Gibi Maliyetli Bir İş Yaptırmam , ki Aracı Parçalanıp Birleştirildikten sonra şanzıman , turbo ve Beyinde Çıkacak Arızalar da Cabası , Bunları Yaptırmadım Ben Hiç Tabi, Ama Çıkması Halini Hayal Bile Edemiyorum Sen Burda 4 kere aldığın 100 TL lik Gazla en az 1500 TL ni Feda Etmiş Oluyorsun, Arabanın Motor Ayarı Vs. Seni Yıkıyor Doğal Olarak :( :D

Yardımım Olduysa Teşekkür Bana İyi Gelir :D

ben katkılıdan çok çok ta memnunum ucuz gazda gitmeyen araba aygazda roketliyor filtre felanda yok bu arada XD, arabamda düz tüp var geri kalanını bilemem

bizimki enjektörlü araba roketlemiyor.. arabayı sürmüyoruz da sürüklüyoz sanki , resmen hırpalıyor ..

arkadaşıma katılıyorum. geçen yine yanlışlıkla olsa gerek aygaz dan aldım. araç tekliyo. bende filtre, buji, egr bile düşündüm. demek ondanmış.

peki mogaz var opetlerde. katkılı olup olmadığını nerden anlıycaz? sorsak söylerler mi ?

arkadaşıma katılıyorum. geçen yine yanlışlıkla olsa gerek aygaz dan aldım. araç tekliyo. bende filtre, buji, egr bile düşündüm. demek ondanmış.

peki mogaz var opetlerde. katkılı olup olmadığını nerden anlıycaz? sorsak söylerler mi ?

mogaz katkılı(aygazın çakması)

gerçekten İnsan evladıysa satanlarda söylüyor :) aygaz kesinlikle zararlı devamlı aldığım yer söylemişki abi opetin dizeline laf yok ama lpg yi bizden alma demişlerdi...

opel vectra 1.8 turbo nasıl bir araç kaç model beygir gücü vs? :)

Öncelikle Bunu 16500 TL ye Aldık, Turbolu Mu Değil Mi Onu Bilmiyorum , Fakat Turbolu bir arabayı anlarsınız değil mi arabayı stop konumuna getirmeden 30 saniye kadar rölantide bekletirsiniz turbo şarj için , orda garip bir uğuldama duyuyorum, uçak gibi , fakat kaputun altında ilk bakışta görünürde turbo yok öncelikle bunu söyleyim.

Araç Ara Model Olduğundan Az Yakıyor 1800 Motor.
135 HP , Tork Hakkında Bir Bilgim Yok Bir Ustaya Sormak Lazım .?
Kalkışlar Zayıf Değil, Araç ELegance Paket Fakat Arabada TC Sistemi Yok :mad:
Yani Bize Göre Yeterli Bir Araba ( 2. Viteste 110 Yapabilen Bir Araba Yeter :D )
Arabamda Gördüğüm İki Eksik Sadece TC Sistemi Yok Bir de Kaset Çalar Var.
Kendinden 8 Hoparlörü Var 4 Bass 4 Treble Olmak Üzere
ARABAMI SEVİYORUM :D

Son düzenleme:

Mogazı Bilmem ,Fakat o da Katkılı Olduğu İçin Ben Yanaşmam (Mogaz'ı Kötülemiyorum Belki o yağdan koymuyorlardır fakat [Ben LPG Taktırmayı Bile İstemiyordum Ki :( :D :D ] enjektörlerin tıkanması demek halk tabirinde b*ku yedin demektir :D ;)

Geri