Ev için klima önerisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osmannn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben pek anlamam ancak 1997 de babam emekli olduğunda baya araştırdı, İzmir'de pek soba kalorifere ihtiyaç olmadığı için klima ile ısınmaya karar verdi, 2 tane 18.000 lik Sharp klima aldı iklimsa bayisinden 15 yıl odlu tık demediler... Şimdi salonada inverterlı bir tane daha aldı 3500 TL civarı makine kampanyadaydı bir ara 2800 e mi ne denk getirdi... Onun için ben Sharplara da bir bak derim... Sorunsuz...

Arkadaşlar klimanın dış makenizması ile iç ünitesi arasında 7 metre kadar mesafe klimanın etkisini azaltır mı ?

Arkadaşlar klimanın dış makenizması ile iç ünitesi arasında 7 metre kadar mesafe klimanın etkisini azaltır mı ?

Elbet azaltır, lakin mecburiyet ise bizde 15 metre borulu. Çoğu yeni apartmanda dış uniteleri saklamak için 10 metre boru çekili yapılıyor inşaatlar. Metre başına kayıp hesabını bilemiyorum.

gaz basılması gerekir yoksa performansı düşer gaz basıncı düşeceği için

Klimayı taktırdım arkadaşlar. Mesafe 5 metreye yakın çıktı. Az önce elektrik tüketimini ölçtüm. son okuduğum endeks 20624,2 idi. 1 saat sonra endeksi tekrar okudum 20625,0 yazıyordu. Buzdolabı , klima (25dereceye ayarlıydı) ve televizyon açıktı.

Saatte 1 KW durmadan çalışsa 24 KW eder ayda Ayda 1020 KW eder. 100 KW elektrik Ankara da 50TL 500TL fatura gelir :D kapa hesap.

Ben kapa bir şekilde baktım biraz önce elektrik faturasına baktım aylık 110 KW tüketim için 50 TL gelmiş. Birde kademeli fiyatlandırma var. Benim bildiğim. Yani şunu desem sanırım yalan olmaz ortalama sürekli kullanım da 400 gelir sanki. İşin içinde daha ütü, çamaşır makinesi de var.

Geri